Z fotbalové hvězdy Ronalda hoteliér

Cristiano Ronaldo – fotbalová superstar Realu Madrid, playboy, model a nyní nově také – hoteliér. „Vždycky jsem snil mít svůj vlastní hotel,“ řekl CNBC 30letý fotbalista poté, co oznámil investici ve výši více než 40 milionů dolarů do čtyř hotelů, které chce otevřít ve spolupráci s portugalskou hoteliérskou společností Pestana Hotel Group.

Pod Ronaldovou obchodní značkou „CR7“, budou otevřeny hotely ve čtyřech městech, které jsou s Ronaldovým životem úzce spjaty. Jde o jeho rodné město Funchal, Lisabon, kde v mládí nastartoval svou fotbalovou kariéru, Madrid, jeho současné působiště, a New York, kde by jednou mohl hrát Major League Soccer.

 

Portugalský rodák se stane akcionářem mezinárodní hoteliérské společnosti Hotel Pestana. Bude se tak jednat o jeho první investici mimo oblast módy a sportu. Investice ve výši 40 milionu dolarů bude mít na Ronaldovo osobní jmění malý vliv. Hvězda Bílého baletu vlastní 223 milionu dolarů, které jej řadí na pozici nejbohatšího fotbalisty planety.

„Těším se na nový vzrušující projekt, i když je to úplně jiný svět. Mým světem je hraní fotbalu, ale všichni víme, že to nebude napořád. Myslím na budoucnost sebe, mého syna a rodiny,“ řekl na tiskové konferenci Ronaldo.

Newsletter