Z královny medvědů z Wells Fargo je akciový býk

Gina Martin Adams je již dlouhou dobu známa jako největší medvědí stratég z Wall Street. Koneckonců, se svým odhadem pro letošní rok u indexu S&P 500 na 1850 bodech stála až na samotném posledním místě žebříčku analytiků. O to překvapivější je změna názoru. Za Wells Fargo posunula odhad pro S&P 500 odteď za 12 měsíců na hranici 2.100 bodů. To vzhledem k současné úrovni představuje mírně býčí názor.

Adamsová není prvním stratégem, který takto v posledních dnech „obrátil“. Původní odhad S&P 500 na 1.850 bodech ze začátku roku nepočítal téměř s žádným posunem. Obdobný názor měli ale i David Bianco z Deutsche Bank či Barry Bannister z Stifel Nicolaus. Oba ale současně zvýšili své cílové hodnoty na 2.050 resp. 2.300 bodů. Z Bannistera se tak tak během okamžiku stal největší býk z Wall Street pro letošní rok.

Morgan Stanley: Akcie porostou roky, S&P500 dá 3.000 bodů

Další medvěd z Wall Street se proměnil v býka

Goldmani znovu býky. Akcie za rok +12 %

Adamsová změnila svůj odhad na 2.100bodů, což představuje zhruba 5% růstový potenciál. Vzhledem k víře, že z krátkodobého pohledu je korekce pravděpodobná, ale opustila svůj cíl pro konec roku 2014 a nový stanovila právě na ročním horizontu.

Tato změna názoru tak zřejmě z Adamsové konečně strhne medvědí štítek. Adamsová byla významným medvědím postojem známá i v roce 2013, kdy odhadovala závěr roku na úrovni 1.440 bodů, přičemž index S&P 500 končil rok na metě 1.848 bodů.

„Myslím si, že jsme byli pouze trochu méně optimističtí, než zbytek Wall Street. Nepovažuji se za významného medvěda. Při našich odhadech jsme zastávali spíše neutrální názor,“ uvedla Adamsová pro CNBC.

„Z dlouhodobého pohledu můžeme být trochu více optimističtí. Z krátkodobého pohledu budou negativně působit kroky Fedu a s tím spojené utahování měnové politiky. Z dlouhodobého pohledu se ale může jednat o nákupní příležitost s tím, jak zhruba po třech letech vidíme postupné oživení v oblastí vykázaných příjmu společností,“ uzavíra Adamsová.

Newsletter