Za euro 15 korun. I takové směnárny jsou v centru Prahy

Dvanáct vydělaných korun za jedno směněné euro? I takové směnárny fungují v centru Prahy. Ukázala to natočená a v angličtině vydaná reportáž internetové televize Stream.cz a tématu si podrobněji všímá online deník Echo24.cz. A i proti takovýmto praktikám se svojí službou férově nastavené devizové směny a platby RoklenFx vymezuje skupina Roklen.

Praha má další mezinárodní ostudu. Poté, co o jejích nepoctivých taxikářích referují už roky světové zpravodajské deníky i turističtí průvodci celého světa, se nyní na internetu mohutně sdílí video, které varuje před pastí na turisty. Internetová televize Stream.cz natočila v angličtině reportáž, ve které ukazuje, že směnárna v samém srdci hlavního města bezostyšně odírá turisty. Na každém euru totiž tato směnárna vydělává oproti běžnému kurzu cca 12 korun, popisuje Barbora Pánková na Echo24.cz. Video můžete sledovat zde.

Směnárna Chequepoint na rohu Železné ulice a Staroměstského náměstí, jen pár metrů od největší turistické atrakce – staroměstského orloje – nabízí za euro jen cca 15 korun. Pokud si tedy turista chce vyměnit 100 eur, získá zde zhruba 1500 korun, uvádějí Stream.cz i v článku Echo24.cz.

I vůči takovým praktikám nevýhodné směny měn se vymezuje a naopak na férovosti staví online devizová směnárna RoklenFx. V září překročila dvě směněné miliardy korun a svým klientům vypořádala už přes čtyři tisíce transakcí, jejichž průměrný objem tak dosahuje zhruba půl milionu korun. 

RoklenFx nabízí výhodnou směnu měn a platbu za transparentních podmínek s kurzovou marží od 0,06 % do 0,18 %. Zcela nově pak možnost zajištění forwardy proti budoucím výkyvům kurzu.

 

„Nejen kamenné směnárny těží z neznalosti a důvěřivosti klientů. Přestože je v principu devizový trh nestabilní a kurzy se mohou hýbat, obvykle jde jen o haléřové pohyby. Důležité je, aby si lidé mohli vybrat a věděli, jaká je aktuální situace na trhu. I proto provozuje Roklen zpravodajský portál Roklen24.cz s přehledem situace na trzích a i proto je služba RoklenFx postavená na transparentnosti,“ říká obchodní ředitel skupiny Roklen Radim Krejčí.

Newsletter