Zisk +132 %. Americká bankovní dvojka smývá špínu krize

Druhá největší americká banka podle aktiv Bank of America/Merrill Lynch meziročně zvýšila kvartální zisk o prudkých 132 %! na 5,32 miliardy dolarů. Nechává za sebou většinu dopadů finanční krize v podobě nákladů na soudní spory a urovnání. Tržby vzrostly místo očekávaného meziročního poklesu.

Zisk na akcii Bank of America vylétl na 45 centů a dravě tak překonal odhady analytiků a ekonomů v anketě Reuters, kteří počítali s 36 centy na akcii. Očištěný zisk na  Celkové příjmy stouply na 22,35 miliardy dolarů z necelých 22 miliard dolarů před rokem, analytici čekali naopak jejich pokles na 21,32 miliardy dolarů.

Loni ve druhém čtvrtletí jí zisk srazil odpis čtyř miliard dolarů kvůli sporu o hypotéky z období finanční krize. Kvůli vypořádání žalob spojených s finanční krizí už musela banka celkem zaplatit kolem 70 miliard dolarů.

Šéf banky Brian Moynihan tlačí na růst efektivity a ziskovosti, ale na trhu ovládaném nízkými úrokovými sazbami i slabším obchodováním to jde pomalu. Akcie Bank of America od počátku roku do včerejška klesly o 4,3 procenta a jsou z tohoto pohledu nejhorším členem KBW indexu amerických bank. 

Newsletter