Zisky koruně nevydržely, k euru oslabuje zpět na 27,40

Koruně se opět nedaří udržet zisky pod 27,4 EURCZK a obchodování končí poměrně vzdáleně od svých denních maxim na úrovni 27,396. Během dne se snažila prolomit květnová maxima 27,36 koruny za euro, ale tak jako v minulých dnech není schopna udržet. Slova guvernéra ČNB Singera o neexistenci důvodu opustit zakotvení dříve než v druhé polovině roku 2016 nechává jakýkoliv příběh na koruně v prachu.

Singer vyburcoval korunu. Otestuje 27,00 k euru?

Podobný vývoj jsme dnes zaznamenali na koruně proti dolaru a ani zde se nepodařilo prolomení měsíčních maxim na 24,2 USDCZK. Den koruna končí slabší na 24,366.

Poměrně klidný den zažil hlavní měnový pár a EURUSD se ke konci dne obchoduje o 0,4 % níž na 1,126. Pohyby oběma směry se dnes na obou koncích denního rozpětí vyčerpaly a EURUSD zůstal uzamknut mezi 1,12 – 1,13 a trh si zde bere oddechový čas po horské jízdě z minulého týdne. Investoři přestali sledovat nekonečné zprávy od různých zúčastněných v řeckém příběhu a nedostatek makro dat nedodává impuls. Na dluhopisovém trhu ovšem pokračuje vlna výprodejů a výnosy na německých dluhopisech dosahují letošního maxima, což euru pomáhá.

Newsletter