Zisky v Praze vedly finance, ČEZ pod tlakem levné elektřiny

České akcie dnes po vzoru vyspělých trhů posílily. Index PX vyrostl o 1,43 %, když hlavně banky byly hlavními tahouny. Erste vyskočila o 3,19 %, VIG o bezmála 2 % a Komerční banka přidala 1,19 %. Objem na Komerční bance byl opět nadprůměrný a přesáhl 400 milionů korun, neboť se v trhu zobchodovalo velice slušných 90 tisíc akcií. Na úrovních okolo 4700 korun však byla vidět poměrně silná resistence.

Akcie O2 po dosavadních propadech posílily o silných 2,46 % a během dne atakovaly úrovně 230 korun, kde se již soustřeďovala silná nabídka ze strany zahraničních subjektů. Akcie ČEZ dnes opět zklamaly investory, když oslabily o 0,87 %. Na akcii negativně působí nízké ceny elektřiny v Německu, které v současnosti spadly společně s ropou a obchodují se na historických minimech, což by podle našeho názoru mělo tlačit akcie ČEZ dolů k cenovým úrovním okolo 500 korun.

Maďarské i polské akcie dnes shodně posilovaly hlavně díky bankám. OTP vyskočila o 3,3 %, PKO +3,7 % a například BZW o 3,9 %. Index BUX tedy rostl o 1,7 % a polský WIG20 dokonce 2,3 %.

Newsletter