Americké výnosy rostou více než evropské. Dolar obrátil do zisku pod 1,0650 za euro. Měny regionu v mírné ztrátě. Koruna se obchoduje nad 25,25 za euro.

Zlato a stříbro se vezou na pozitivní vlně. S&P 500 na nových maximech

Obchodování na americké burze probíhalo dnes smíšeně. V úvodu obchodování trhy mírně poklesly, avšak Standard & Poors si dokázal připsat 0,13 % a zavřel na nových historických maximech. Dow Jones si připsal 0,09 % a Nasdaq oslabil o 0,08 %. Dnešnímu obchodování vládly komodity a reagovaly tak na komentář k úrokovým sazbám, které budou delší dobu na nízkých úrovních.

Fed poslal trhy na nová maxima. Nákupy omezil o 10 miliard dolarů, ekonomice přes horší výhled věří

Americké akcie u cílů konce roku: Brouk do hlavy investorům, zrcadlo analytikům

Akcie společnosti Silver Wheaton stejně jako Pan American Silver dnes dokázaly růst o více jak 6 %, Barrick Gold o 3,5 % a Gold Corp o necelých 5 %. Vývoj zlata z posledních dní je zobrazen na obrázku. Podle Elliottwavemarkets by cena zlata měla narůst až k trendové lince, odkud se očekává pokles. Z hlediska Elliottových vln se zlato nachází v páté nejprudší vlně E, u níž se potvrdilo pravidlo, že vlna se nejrychleji vykreslí do grafu.

Energie dnes rostly o 0,4 %, základní materiály o 0,51 %. Farmaceutické společnost si připsaly 0,4 % a dařilo se i utilitám +0,74 %. Naopak drobné zklamání dnes zažívaly jak finanční instituce -0,06 %, tak technologie -0,13 %.

Premiéru na trhu měla dnes společnost Markit, dodavatel finančních informací. Primární emise akcií byla 1,28 miliardy dolarů. Svým postavením konkuruje agentuře Bloomberg a Thomson Reuters. Markit LTD si v první obchodní den dokázal připsat přes 11 %.

Markit chce z IPO získat přes miliardu dolarů

Společnost Coach, která se svým podnikáním zaměřuje prodejem dámských a pánských doplňků, dnes oznámila uzavření více než 70 obchodů, trh si tuto zprávu vyložil negativně a akcie oslabily o necelých 9 %.

Autor je makléřem FINANCE Zlín, a.s.

Newsletter