Zlato? To poroste, shodují se analytici i tradeři

Nestává se často, aby se většina analytiků a obchodníků shodla na jedné věci. Teď se tak stalo. O co jde? O cenu zlata. Ta totiž podle posledních dat agentury Bloomberg poroste.

Analytici a tradeři, kterých se agentura v rámci svého šetření dotazovala, mají, co se týče ceny žlutého kovu, vůbec nejpozitivnější výhled od konce roku 2015. Celkem 70 % z nich si udržuje „býčí“ výhled, a to především díky nejistému politickému vývoji v Evropě i v USA, roli hraje rovněž i očekávání silnější poptávky ze strany Číny a Indie.

„V rámci eurozóny se během příštích měsíců dočkáme hned několik rozbušek možných problémů,“ okomentoval očekávání vyšších cen zlata Adrian Day, prezident Adrian Day Asset Management. „Svou roli bude mít i silná poptávka z Číny a Indie, stejně tak i Trumpova politika a s ní spjatá predikce vyšší inflace. To vše bude pro zlato pozitivem.“

Zlato si za rok 2016 připsalo zisky o velikosti bezmála 9 %, přičemž od srpna byl pozorován trend postupného poklesu z ceny nad 1350 dolarů z unci až pod 1200 dolarů. Letos si žlutý kov zatím polepšil, a to o cca 2 %. Aktuálně se pohybuje kolem 1183 USD.

Varování: Černé labutě se letos uhnízdily na komoditním trhu

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Fin a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter