Změna indexů srazila akcie ČEZ na dno od března

Pražská burza odepsala 0,36 % pod vlivem rebalance indexu MSCI. Obětí dne této události se staly akcie ČEZu, které propadly na březnová minima o 1,69 %. Akcie se dostala blíž ke svému technickému ukazateli 200denního váženého průměru, který je nyní 615,5 Kč. Odliv peněz ze zahraničí nenašel tak výraznou poptávku ani na denním minimu a závěrečná aukce končila bez výrazného převisu poptávky. Komerční banka si držela týdenní nákupní moment a příliv peněz v aukci titulu pomohl zavírat na denním maximu. I přesto bylo na trhu patrné vybírání zisků po silném nárůstu.

Rakouský VIG se v Praze příliš neobchodoval a objemy byly mizivé. U tohoto titulu bude zajímavé sledovat závěrečnou aukci ve Vídni, kde je šance na možný nákupní zájem vzhledem k odloženým nákupním pokynům z týdne.

Fortuna se přidala k propadlíkům dne se ztrátou 3,3 % a odchod z indexu MSCI a tomu očekávané prodeje dnes titul zasáhly v plné síle. Objem za propadem ale nebyl natolik velký, že by nedával šanci na korekci v příštím týdnu. Objem na burze dnes dosáhl nadprůměrné úrovně 1,1 miliardy korun, kde závěrečná aukce dodala polovinu objemu.

Příští týden bude v Praze zajímavé sledovat obnovené obchodování s akciemi O2. Bude se ovšem jednat o její odštěpenou část a lze očekávat zvýšenou volatilitu, než si trh nastaví a nalezne svou novou hladinu. Referenční cena z burzy ve výši 49,40 Kč je pouze informativní a nemusí reflektovat danou nabídku a poptávku. Společnost VIG bude obchodovat naposledy s nárokem na dividendu v hrubé výši 1,4 EUR v úterý a tato akcie může dodat solidní výkonnost v týdenním vyjádření vzhledem k dnešnímu závěru ve Vídni, a ztráty z přechodu na obchodování bez dividendy mohou být do konce týdne vymazány.

Newsletter