Změní iPhone 8 nejistou současnost Applu?

Očekává se, že iPhone 7 by měl být zastíněn dalším modelem – iPhonem 8, který by měla společnost s nakousnutým jablkem ve znaku představit na konci roku 2017.Credit Suisse ve středu znovu zopakovala překonání ohodnocení a 150 dolarový cíl u akcií Applu s tím, že zatímco budoucnost v krátkodobém horizontu je stále nejistá, iPhone 8, který by měl přijít po iPhone 7s jako „dárek“ k desetiletému výročí iPhonů v roce 2017, bude obsahovat „významné inovace“, které by mohly vyvolat příval chytrých vylepšení a přecházení od konkurence.

Co to troubí? Jablko na čtyřech kolech

iPhone 8 může obsahovat radikální změny, předpovídá analytik Credit Suisse Kulbinder Garcha – od OLED displeje, absence „domovského“ tlačítka, lepší hmatovou zpětnou vazbu, bezdrátové nabíjení, lepší fotoaparát…

Očekává se také, že větší poptávka po iPhone 8 povede k vyšší prodejní ceně. Odhad průměrné prodejní ceny iPhonu 8 je podle analytika 667 dolarů. Za iPhone 7 to je 653 dolarů.

Zatímco hardware je stále největším zdrojem příjmů Applu (iPhony představují asi 65 procent z celkových tržeb za minulé čtvrtletí), předpokládá se, že software a služby budou v budoucnu „driverem“ prodejů, s tím jak bude trh hardwarem nasycen. Poslední čtvrtletí tržby za služby trumfly tržby za iPady a počítače Mac.

Za minulé čtvrtletí Apple zveřejnil svůj první čtvrtletní pokles v prodejích iPhonů a analytici očekávají první meziroční pokles v této oblasti prodeje. Akcie společnosti Apple poklesly v posledních třech měsících o 6,8 procenta a 23,2 procenta za poslední rok. Změní tuto situaci iPhone8?

Newsletter