Značka Fortuna vstupuje na rumunský trh

Sázková společnost Fortuna na základě podepsané licenční smlouvy poskytne rumunským provozovatelům kurzového sázení a hraní  Bet Active Concept a Bet Zone právo k užívání ochranné známky Fortuna. Obě rumunské společnosti jsou součástí skupiny Penta, majoritního vlastníka Fortuny.

Generální ředitel Fortuny Pet Widerström řekl, že tato licence Fortuně otevírá dveře k další spolupráci v oblasti vícekanálového kurzového sázení a hraní v Rumunsku a skvěle zapadá do strategie firmy stát se jedničkou na regulovaném trhu kurzového sázení a hraní ve střední a východní Evropě.

Cenu obchodu ani jedna ze stran komentovat nechce. Do barev Fortuny by se mělo podle serveru iDnes.cz během několika dní převléci 600 kamenných poboček v Rumunsku, stejně jako tamní herní webové stránky. Náklady obchodu ponese mateřská Penta, která se na rozdíl o Fortuny nemusí zodpovídat stovkám drobných akcionářů, napsal web.

Změna plánu na zdanění hazardu: Pomůže i Fortuně

Rumunsko je podle zástupců Fortuny trh s velkým potenciálem pro kurzové sázení a hraní. „Kromě dobrých makroekonomických ukazatelů a populace kolem 20 milionů obyvatel nabízí také nedávno zavedené příznivé regulatorní prostředí a udržitelné zdanění pro kurzové sázení a hraní,“ uvedl mluvčí Fortuny Petr Šrain.

Podle analytika BH Securities Petra Hlinomaze poskytnutí licence samo o sobě zřejmě nepřinese velký bezprostřední efekt do hospodaření Fortuny. „Můžeme nicméně spekulovat, že by jednou zmíněné rumunské společnosti mohly pod křídla Fortuny vstoupit, jde ale o čirou spekulaci,“ uvedl s tím, že Fortuna obecně akvizice toho druhu nevyloučila. „Nyní koncentruje pozornost a investice na rozvoj vlastního sázkového a herního byznysu v zemích kde standardně operuje,“ sdělil Hlinomaz.

Fortuna Entertainment Group je největším středoevropským provozovatelem kurzových sázek. Dosud působí v Česku, na Slovensku, v Polsku a Maďarsku. S akciemi firmy se obchoduje na pražské a varšavské burze. Čistý zisk firmy v prvním pololetí meziročně klesl o 46,9 procenta na 4,8 milionu eur (130,2 milionu korun). Přijaté sázky stouply o 23,6 procenta na 411,9 milionu eur (11,2 miliardy korun). Loni Fortuna zvýšila čistý zisk o 2,3 procenta na 15,9 milionu eur (436,5 milionu korun).

Atraktivita českých akcií vzroste. Posílí v klíčovém indexu

Newsletter