Značka Tiger Woods je v problémech. „Come on, Tiger!“

Američan Dustin Johnson a Švéd Henrik Stenson vedou po prvním kole US Open. Oba dva golfisté na úvod druhého majoru sezony v Chambers Bay zahráli pět ran pod par.

Již ne tak velkým překvapením je slabá hra Tigera Woodse, který zahrál +10, tedy své čtvrté nejhorší profesionální kolo. Nyní tento čtrnáctinásobný vítěz turnajů kategorie major figuruje až na 152. místě. Zahrál dokonce hůř než 15letý Cole Hammer, který se v Dallasu kvalifikoval jakožto nejmladší hráč letošního druhého majoru a zahrál skore +7.

Z posledních devíti turnajů Tiger celkem osmkrát na první jamce netrefil fairway, což téměř každého hráče takto na začátku spolehlivě rozhodí. V Chambers Bay se mu sice faiway na první jamce trefit podařilo, ale druhou ranou poslal míč do roughu, třetí ranou se dostal na green a na první jamce si zapisoval bogey.

Pokud bude bývalá světová jednička i nadále pokračovat v tomto duchu, bude se jednat o zatím Woodsův nejhorší výsledek na US Open, jehož se stal vítězem již třikrát a to v letech 2000, 2002 a 2008. Divoké drivy, selhání krátkých želez a zkažené putty vygenerovaly konečný výsledek 80 ran.

Jedno zaseknutí v roughu vedlo ke špatnému uchopení hole, kterou později pouze sledoval, jak mizí za jeho levým ramenem a dopadá 30 stop za ním. Následovala pečlivá kontrola kvůli případnému ohnutí.

Pohled na leaderboard tak musí být pro bývalou světovou jedničku velmi smutný. Tiger byl přitom před turnajem velmi sebevědomý a na otázku, proč si myslí, že by mohl US Open ještě vyhrát, odpověděl: „Protože jsem ho vyhrál již třikrát.“ Přestože ve čtvrtek nezahrál zrovna dobře, škodolibou radost měl alespoň z faktu, že jeho kolega z flightu a vítěz The Players 2015 Ricky Fawler nedopadl o moc lépe a skončil o ránu za ním na předposledním 155. místě. Tiger tak nakonec ukázal, že si z celé situace dokáže udělat legraci a okomentoval svůj výkon slovy: „Jediná pozitivní věc je, že jsem porazil Rickieho.“

Hodně diskutovaný je poslední dobou Woodsův nový švih. Prozatímní výsledky z několika posledních turnajů spíše naznačují, že by se měl vrátit k již osvědčené klasice a začít ji pořádně pilovat.

I takto hraje Tiger Woods na US Open:

Newsletter