„Zpět do budoucnosti“. Jak to bylo s Elonem a Teslou?

Automobilka Tesla je fenomén. Elektromobily s dokonalým designem se už staly ikonou. Firma ale neměla vždy na růžích ustláno, začátky byly těžké. Server Visual Capitalist v infografice od Global Energy Metals zachytil historii automobilky, která se do veřejného povědomí dostala poprvé v roce 2008. Právě tehdy začala s výrobou svého prvního sportovního elektromobilu Tesla Roadster.

Elon Musk – vizionář, zakladatel a současný šéf automobilky Tesla – by Vám před více než deseti lety jen těžko mohl říct, jak bude firma vypadat v roce 2017. Zažil období nekontrolovaného propouštění, výplaty byly kryté kreditními kartami a Tesla byla na pokraji bankrotu.

Tesla v mnohem větší ztrátě, než se čekalo. Musk stále optimistou

Tesla byla založena v červenci 2003 Martinem Eberhardem a Marcem Tarpenningem. V roce 2004 se připojili další investoři. Mezi nimiž byl už také Elon Musk, který do firmy investoval 7,5 milionu dolarů z vlastních zdrojů a později další desítky milionů.

A Musk přišel s novinkami, ve čtvrtek představil další generaci automobilu Tesla Roadster. Ten se tak stal zatím nejrychlejším sériově vyráběným automobilem na světě a zrychlení z nuly na 100km/h zvládne za pouhých 1,9 vteřiny. Druhou novinkou, kterou vizionář Musk odhalil, byl očekávaný elektrický kamion Tesla Semi.

 

Courtesy of: Visual Capitalist

 

Newsletter