Ztratili jste se v ekonomice? Zkuste Kompas Podnikatele

Pro podnikatele je maximální přehled o tom, co se děje v jeho podniku, základ. Každá společnost je však součástí mnohem většího celku, od něhož se odvíjí i velká část jejího výkonu. Tímto celkem je ekonomika. Ne každý byznysmen má ale čas ji dopodrobna studovat. Proto je tu Kompas Podnikatele.

Kompas Podnikatele je unikátní služba, která vznikla ze spolupráce Asociace malých a středních podniků (AMSP) a finanční skupiny Roklen. Jedná se o pravidelný ekonomicko-analytický čtrnáctideník zaměřující se primárně na to nejzásadnější dění v domácí i zahraniční ekonomice.

Základním stavebním kamenem českého hospodářství jsou malé a střední podniky. Z toho důvodu je obsah Kompasu uzpůsoben právě pro ně. Makroekonomický tým skupiny Roklen ve spolupráci s redakcí Roklen24 proto vybírá to nejzásadnější z oblasti průmyslu, maloobchodu, cen, ekonomické nálady a vývoje kurzů české koruny. Podnikatelé se tak neotřelým a srozumitelným způsobem například dozví, která odvětví frčí, jak se vyvíjí ceny půjček či ve kterém odvětví nejrychleji rostou mzdy.

Etablovanost AMSP podpořená zkušenostmi a kvalitním datovým zázemím skupiny Roklen tak z Kompasu Podnikatele dělá ideální zdroj informací, které odpoví na zásadní otázky každého podnikatele.

„V případě Kompasu bylo naším cílem přiblížit menším firmám hlavní zprávy z makroekonomického světa tak, aby si každý podnikatel dokázal představit, jaký dopad může očekávat na svojí firmu,“ řekl na adresu projektu Karel Havlíček, předseda představenstva AMSP. „Většina médií totiž tyto zprávy podává hlavně ve formě sdělení, ale to, jak se vše promítne do života malé firmy a jak by se měla připravit na očekávané změny, už nezazní.“

Co se týče zdrojů, vycházíme vždy z potřeb našich čtenářů, kteří mají otevřenou možnost naše analýzy komentovat a připomínat.„Přísně dbáme na to, aby všechny zprávy byly předávány čitelnou a trochu populární formou, která musí být uchopitelná jak pro obchodníka, tak pro nákupčího nebo třeba finančního ředitel,“ vysvětlil šéf AMSP. „Proto každé číslo prochází před vydáním důkladným čtením zástupců malých firem.“

Kompas Podnikatele si tak od ledna 2016, kdy spatřil světlo světa, získal nemálo příznivců především z oblasti malých a středních podniků.

„Výsledkem je, že se Kompas Podnikatele stal pro tisíce malých firem hlavním majákem makroekonomického dění, který dostávají pravidelně každý druhý pátek do svých elektronických schránek,“ řekl Havlíček.

Pokud se chcete stát součástí této skupiny a získat tak maximální přehled o domácím i zahraničním dění, stačí se zde zaregistrovat. Kompas Podnikatele Vám pak bude přicházet každých 14 dní v pátek přímo do Vaší emailové schránky.

Podnikej, vydělávej a měj přehled s Kompasem Podnikatele!

Newsletter