Favorit

Vítěz CFA Research Challenge? Obrovská konkurenční výhoda

12:44 19. března 2016

Kariéru úspěšného finančníka či portfolio manažera můžete začít i vítězstvím v soutěži. Konkrétně v prestižní CFA Research Challenge. Lokální vítěze čeká další kolo soutěže, tentokrát v americkém Chicagu. Jaké jsou rady nejlepšího týmu pro příští ročník? Co soutěž obnáší, přináší a v čem je jedinečná? O tom pro Roklen24 členové vítězného týmu Tomáš Juchelka a Robert Ševinský z IES FSV Univerzity Karlovy.

Přejít na diskusi

engage2016.com

Nenechte si ujít


Gladiš: Vzkaz v láhvi by zněl „Nesahejte na úrokové sazby“

07:36 8. září 2016

Výnos na vkladech i dluhopisech nula či záporný. Zisky evropských firem připomínají EKG mrtvého člověka. Přivádí to respektovanému investorovi, zakladateli Vltava Fund a organizátorovi České investiční konference, která se v Praze uskuteční 10.-11. listopadu, Danielovi Gladišovi, zájem o jeho ‚buffettovské‘ investování do akcií? „Jediný vzkaz v láhvi příštím generacím by zněl: na úrokové sazby nesahejte,“ říká. Jak vidí téma brexit, americké volby, evropské banky? Kde příležitosti?

Galovič: Favorit má našlápnuto být světovou značkou

16:25 30. srpna 2016

Značka Favorit má obrovské dědictví, 65 let historie výroby kol se nedá zapomenout. Chceme jít rychle dopředu, investujeme, zvyšujeme kapacity, vyvíjíme nové modely kol, připravujeme se na růst na zahraničních trzích, říká v rozhovoru pro Roklen24 majitel a ředitel firmy Favorit Czechoslovakia Richard Galovič. Dodává, proč má Favorit našlápnuto stát se světovou značkou v oblasti cyklistiky.

Kovanda: Firmy usnuly na polštáři intervencí, ztrácíme všichni

14:00 30. srpna 2016

Posílení měny ve většině firem zvyšuje zaměstnanost vysoce kvalifikované pracovní síly, zatímco snižuje zaměstnanost hůře kvalifikovaných pracovníků, vychází ze švýcarské studie. ČNB svými intervencemi poskytuje českým firmám polštář slabé měny. To české exportéry nemotivuje investovat a tím zaostávají za zahraničními konkurenty, dodává hlavní ekonom finanční skupiny Roklen, Lukáš Kovanda. Jaký očekává vývoj po ukončení intervenčního režimu?

Další videa


Prodej aut jednoduše online. I k tomu Carismu pomůže Fundlift

15:23 27. září 2016

Tři pracovní dny a víkend. Za tak krátkou dobu získalo Carismo, revoluční služba k nákupu prověřených aut přes internet, tři miliony korun na svůj rozvoj a růst. Jak moc a čím Fundlift projektu pomohl? Jaká bude strategie alternativy k bazarům a inzerci? Co se odehraje na setkání týmu Carismo s investory? I o tom pro Roklen24 spoluzakladatel Carisma Marek Moravec. Jakou jste udělali zkušenost s nákupem ojetého auta vy? Napište nám do diskuze!

RoklenFx: ČNB, Draghi i Yellenová... Shrnutí týdne & Prognóza

16:02 26. září 2016

Co se dělo uplynulý týden na měnových trzích? Co na trzích očekáváme v průběhu tohoto týdne? Zasedne ČNB, promluví prezident ECB Mario Draghi i šéfka Fedu Janet Yellenová. „RoklenFx: Shrnutí týdne & Prognóza“ je pravidelná analýza seniorních traderů finanční skupiny Roklen.

Jak chránit smartphony? Kdo jsou měniči hesel?

12:16 25. září 2016

Klienti bank se o bezpečnost v on-line prostředí stále příliš nezajímají. Proč je důležité se u smartphonu vyvarovat aplikací, které nejsou z oficiálních zdrojů, říká serveru Roklen24.cz člen bezpečnostního týmu CSIRT.cz Pavel Bašta. Jak se chovají klienti bank na internetu dodává ředitelka výzkumu Jana Hamanová z agentury SC&C. Největší skupina klientů podle ní bezpečnost řeší hodně. Ti jsou schopni kontrolovat chytré telefony, vstup do všech počítačů a zařízení. A kdo jsou měniči hesel?

Kučera (Hays): Na trhu práce je klíčem talent, šancí jsou migranti

14:07 23. září 2016

Klíčem na trhu práce je talent. Zaměstnavatelé mají stále více požadavků na dovednosti. Takových uchazečů je ale méně a méně. Pomoci by mimo jiné mohla také aktivní migrační politika. Serveru Roklen24 to řekl ředitel personálně poradenské firmy Hays pro ČR Ladislav Kučera, který dodává, jaké investory by Česko mělo v budoucnu přilákat a jaké obory jsou aktuálně perspektivní.

Plíšek k lex Babiš: V zahraničí jsou pravidla pro ministry tvrdší

20:06 22. září 2016

V tolik oblíbeném Chorvatsku ministra financí Andreje Babiše, platí daleko přísnější pravidla, pokud jde o podnikání ministrů a členství ve vládě. Poté, co byl v Itálii premiérem Silvio Berlusconi, došlo ke zpřísnění podmínek pro podnikání ministrů. V USA je zvykem, že podnikatel po vstupu do politiky převede svůj majetek do trustového fondu. Nejde o neobvyklou úprava, právě naopak, říká k novele zákona o střetu zájmu poslanec TOP 09 Martin Plíšek. Koho se tzv. lex Babiš dotkne?

Hoffmann: Inflace při nízkém růstu bude pastí pro centrální banky

09:05 22. září 2016

Ropa už nezažije takový propad jako na začátku roku, ceny byly příliš nízké a dlouhodobě neudržitelné. Zlato má zatím dobrý rok. Případné zvyšování úrokových sazeb bude pro zlato špatné. Nemyslím si, že by nyní mělo jít výrazně nahoru, komentuje ceny komodit místopředseda představenstva Emun Partners a řečník 3. České investiční konference Vladimír Hoffmann. Odkud by mohla přiletět černá labuť?

Šíp: Bitcoin může do konce roku atakovat tisíc dolarů

14:20 21. září 2016

Bitcoin v poslední době zhodnotil, v bitcoinové komunitě panuje optimismus a kryptoměna by do konce roku mohla atakovat hranici 1000 dolarů. V následujících měsících se čeká upgrade, který v bitcoinové síti umožní více transakcí, říká pro Roklen24 hlavní koordinátor Paralelní Polis Martin Šíp, organizátor třetího Hackers Congress 30.9.-2.10. v Praze. Jeho hlavním tématem bude decentralizace. Co by pro kryptoměny znamenal konec papírových bankovek?

RoklenFx: Shrnutí týdne & Prognóza

12:56 19. září 2016

Co se dělo uplynulý týden na měnových trzích? A co na trzích očekáváme v průběhu tohoto týdne? „RoklenFx: Shrnutí týdne & Prognóza“ je pravidelná analýza seniorních traderů finanční skupiny Roklen.

108 milionů recenzí, 172 komunit, 32 zemí, už také žijete Yelp?

17:46 17. září 2016

Nikdo se nestará o komunitu, tak jako já. Můj přístup je specifický. Chceme, aby na Yelpu byl kvalitní obsah, aby recenze psali spokojení lidé. Siri vám doporučí, kde je nejlepší burger, podle recenzí z Yelpu, představuje komunitu Yelperů jediná zaměstnankyně společnosti Yelp v České republice Senior Community Manager Michaela Plesníková. Jaká je motivace lidí psát recenze, ať už na restaurace, parky či festivaly? Kdo jsou Yelpeři? Jsou Češi se službami nespokojení nebo s chválou nešetří?

Devizové intervence? Koule u nohy Jiřího Rusnoka

18:55 16. září 2016

Pokud by spekulace opadly, ČNB je stále v komfortní situaci. Devizové rezervy, pakliže počítáme s růstem HDP 2,3 procenta, jsou někde okolo 41 procent v poměru k HDP. Právě tam intervence zahajovala Švýcarská národní banka. ČNB je schopna spekulační tlaky ustát, říká v reakci na opět vystupňované zásahy ČNB na trhu hlavní ekonom skupiny Roklen Lukáš Kovanda. Kdy očekává „exit“?

Vyroubal: Apple už přezrál, sázím na IT a zdravotnictví

07:45 13. září 2016

Google, Visa, MasterCard. I nadále si myslím, že nabízejí investorům atraktivní výnos do budoucna, u všech tří společností zisk i tržby rostou dvojciferným tempem. U Applu je období vysokého růstu již za námi, hodnotí americké společnosti portfolio manažer ČSOB Asset Management a řečník 3. české investiční konference, Patrick Vyroubal. Proč upřednostňuje americké akcie před evropskými? Proč nesází na tituly pražské burzy?

RoklenFx: Shrnutí týdne & Prognóza

12:52 12. září 2016

Co se dělo uplynulý týden na měnových trzích? A co na trzích očekáváme v průběhu tohoto týdne? „RoklenFx: Shrnutí týdne & Prognóza“ je pravidelná analýza seniorních traderů finanční skupiny Roklen.

Všechna videa

comments powered by Disqus