RoklenFx: ČNB nepřekvapila, dnes je ve hře americký trh práce


08:15 • 3. února 2017

Tagy: fx, forex, euro, koruna, dolar, EURCZK, EURUSD, USDCZK

Koruna proti euru se dnes pohybuje na 27,021 EURCZK, vůči dolaru pak na úrovni 25,11 USDCZK.

Během včerejška proběhlo zasedání ČNB. Bank opět potvrdila, že konec intervencí „napojený“ na dosažení především inflačních podmínek je stále očekáván v polovině roku 2017, rozhodně ne dříve než ve druhém čtvrtletí. K tomu, aby ČNB začala zvažovat ukončení kurzového závazku, je podle slov guvernéra Rusnoka potřeba pečlivě sledovat vývoj inflace, aby bylo jasné, že tlak na její růst sílí, nebo naopak ochabuje. V návaznosti na to je pak potřeba robustní potvrzení nastavených inflačních podmínek, což je pro banku jasné přestřelení cíle na 2 %.

Rusnok: Konec intervencí? Budou speciální jednání

Co se týče vývoje eurokoruny po ukončení závazku, rizika existují v obou směrech. K oslabení české měny může přispět především její překoupení. Stále však platí, že je banka připravena vyhlazovat „po-exitový“ vývoj. Rusnok pak dále řekl, že banka nemá nikterak nastavený strop pro objem devizových rezerv.

Dnes nás žádná domácí data nečekají. Měnový pár EURCZK by se měl držet v pásmu 27,02 až 27,04. Dolarkoruna pak v rozmezí 25,04 – 25,18 USDCZK.

Dolar během včerejška oslabil až na úrovně z poloviny listopadu 2016 kolem 1,082 za euro. Dnes už se však obchoduje silnější, a to na 1,076 EURUSD.

V rámci eurozóny bude zveřejněn index PMI sektoru služeb a kompozitní. Z USA se dočkáme míry nezaměstnanosti a také změny počtu nově vytvořených pracovních míst mimo zemědělský průmysl. V 16:00 bude pak zveřejněn kompozitní ISM index aktivity mimo průmysl.

Eurodolar by se měl držet v pásmu mezi 1,069 – 1,082 EURUSD.

Wall Street: Fed nepomohl, teď úřaduje strach. Oprávněně?

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Napsat autorovi RSS

Absolvent Vysoké školy ekonomické, Národohospodářské fakulty. Dříve studoval na Gymnáziu Voděradská. Když se rozhodoval o zaměstnání, Roklen pro něho byla jasná volba. Mezi jeho záliby patří ekonomie, finanční trhy, rybaření a vaření.Přejít na diskusi

Top zprávyKurzy k článku
EUR/USD

;

EUR/CZK

;

EUR/USD

;

USD/CZK

;


Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.