České akcie i dnes klesly po dalším výprodeji na Wall Street, index PX odepsal 1,22 %. Hlavními klesajícími tituly byly Erste Bank -2,43 % a O2 -3,17 %. Na obou titulech docházelo k vybírání zisků, navíc v akciích Erste byl patrný prodejní tlak ve Vídni, kde se titul v korunovém vyjádření nyní obchoduje pod 630 korunami. Akcie O2 so dostávají zpět k cenovým hladinám pod 185 korun, na trhu chyběl současný silný kupec, který v minulých dnech absorboval velké množství nabídky ze zahraničí. ČEZ po vzoru ostatních utilit v Evropě klesal, nicméně cena 610 korun odolala. Na trhu se zobchodovalo více než 600 tisíc akcií, což je velmi slušný objem. Komerční bance se po celý den dařilo odolávat poklesům bankovních titulů v Evropě, ale nakonec uzavřela slabší o 0,61 % na ceně 5337 korun díky prodejním příkazům v závěrečné aukci.
Nedařilo se logicky titulům, které příští pátek opustí index CECE. Jedná se o akcie NWR a Unipetrol, které shodně spadly o 2,6 %.
Maďarsko dnes jako zázrakem odolává poklesům v celé kontinentální Evropě, stále se výrazně poptává OTP a dividendový titul Magyar Telekom. Index BUX zakončil s nepatrným ziskem 0,06 %. V Polsku naopak došlo opět k oslabení indexu WIG20 o 1,3 %, po výprodejích na PKN a KGHM. Oba tituly odepsaly zhruba 1,8 %.