Britové jdou s dobou. Každý čtvrtý ví, co je open banking


10:21 • 25. března 2018

Tagy: FinTech, Velká Británie

Téměř každý čtvrtý britský spotřebitel zná open banking. Ještě před pár měsíci však toto spojení znal méně než jeden z deseti, říká nový průzkum aplikace Yolt. A co si z nově získaných znalostí Britové odnesli?

Průzkum prováděný Yolt, což je peněžní aplikace zaštítěná bankou ING, odhalil, že 22 % (tedy téměř jedna čtvrtina) veřejnosti ví, co open banking ve skutečnosti je. Toto číslo představuje významný nárůst vůči průzkumu prováděnému v říjnu loňského roku, při kterém byla veřejnosti položena naprosto identická otázka, ale odpověď na ni znalo jen 8 %. Ve studii aplikace Yolt bylo zjištěno, že pouze 39 % spotřebitelů nemá absolutně žádnou představu o významu pojmu open banking, naopak 30 % vědělo, že se pojem týká online nebo mobilního bankovnictví, přesněji to ale specifikovat nedokázali.   

Leon Muis, provozní ředitel aplikace Yolt, uvedl:

 „Jen měsíc poté, co byl zahájen proces open bankingu, čísla ukazují, že roste porozumění spotřebitelů, co tyto reformy vlastně přináší, a to je opravdu skvělé. Pokud jsme se dokázali během pár měsíců posunout z 8 % na 22 %, dokazuje to, že spotřebitelé jsou otevření možnostem, které open banking přináší.“

Další poznatky z průzkumu:

  • Každý pátý (20 %) uvedl, že možnost mít všechny své bankovní účty na jednom místě je klíčovým benefitem open bankingu.
  • U žen bylo procento o něco nižší, přesněji 16 %, ačkoli 51 % z nich uvedlo, že jsou „finančními ředitelkami“ v domácnosti. U mužů je toto číslo o něco vyšší, open banking zná přesněji 28 % z nich.
  • Celkem 20 % spotřebitelů by zvažovalo využívání open bankingu, pokud by jim touto cestou byly nabídnuty služby a produkty šité přímo jejich potřebám. U Londýňanů je to 28 %, u mileniálů dokonce přes 30 %.

Leon Muis dodal:

 „Open banking ušel pořádný kus cesty ve velmi krátkém časovém úseku. A jak proces postupuje dál a více zákazníků se začíná zapojovat, budou mít uživatelé přístup ke skutečně personalizovaným produktům a službám. S platformou, která umožňuje mít různé účty a produkty na jednom místě, můžete přehledně spravovat své finance. Aplikace Yolt je příkladem toho, jak open banking může fungovat v praxi.

RSS

Rodák z Kyjova. Vystudoval finance se zaměřením na finanční trhy a investice na Masarykově univerzitě. V současnosti ještě studuje na právnické fakultě mezinárodněprávní obchodní studia. Zajímá se o makroekonomii, politické dění a měnové trhy. Od září 2015 do srpna 2016 pracoval jako analytik ve finanční skupině Roklen.Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.