Facebook začal blokovat reklamu na bitcoin, ICO a další kryptoprojekty


15:16 • 31. ledna 2018

Hegemon mezi sociálními sítěmi zpřísňuje pravidla pro zadávání reklamy na finanční služby. Některé produkty zakázal. Důvodem je obava o dobré jméno společnosti a bezpečnost uživatelů, vybrané typy projektů jsou totiž často spojované s podvody.

Vedle binárních opcí na zákaz plošně doplatí veškeré projekty navázané na kryptoměny, bitcoinem počínaje a primární nabídkou tokenů (ICO) konče.

„Přicházíme s novou politikou. Reklamy nesmí propagovat finanční služby, které jsou často spojovány se zavádějícími, nebo klamavými propagačními praktikami. Do této kategorie spadají zejména binární opce, ICO a kryptoměny. Chceme, aby lidé i nadále objevovali prostřednictvím reklam na Facebooku nové produkty a služby a nemuseli se přitom obávat podvodu. Velké množství společností, inzerujících binární opce,  initial coin offering a kryptoměnové projekty tento požadavek bohužel nesplňuje,“ komentuje krok Rob Leathern, produktový ředitel společnosti. 

Facebook nicméně připouští, že nejspíše nebude v jeho silách všechny reklamy, které zákaz porušují, podchytit. Vyzývá proto uživatele, aby mu takové reklamy nahlašovali.

 

Napsat autorovi RSS

Autor před nástupem do Roklenu působil jako technologický novinář specializující se na korporátní IT, TELCO, internetový byznys, ecommerce, security, nová média a fintech. Publikoval například v Hospodářských novinách, Ekonomu, přílohách Lidových novin, ICT revue, nebo serveru Lupa.cz. Po úspěšném dokončení mediálních studií 5 let působil jako šéfredaktor B2B serveru zaměřujícího se na firemní IT – ITbiz.cz. K oblasti kryptoměn se poprvé dostal v roce 2010, aktivně do nich investovat a studovat technologii veřejného blockchainu začal ale až v roce 2013.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.