Spaceflow získává investici od inkubátoru UP21


16:15 • 24. dubna 2018

Startupový inkubátor UP21 se rozrostl v polovině dubna o další startup, je jím česká služba Spaceflow. Firma založená v polovině roku 2016 nabízí komunitní aplikaci pro prostředí budov. Uživatelé v ní najdou služby, aktivity, sdílení a propojení s ostatními lidmi. UP21 společně s předchozími investory vložil do společnosti Spaceflow částku převyšující 10 milionů korun.

Spaceflow patří do kategorie firem označovaných jako proptech, jejichž cílem je digitalizovat realitní byznys. „Realitní trh je jedním z mála, kterého se zatím digitalizace zásadně nedotkla. U Spaceflow vidíme obrovský potenciál stát se mezinárodně rozšířenou službou pro inteligentní komunikaci v rámci budov. Již dnes služba disponuje velmi kvalitní aplikací přinášející vynikající platformu na propojení jak s majitelem, tak i s okolními službami a lidmi. Naším cílem je tak využít naše zkušenosti, kontakty a pomoci firmě prorazit nejenom u nás,“ říká k investici Vítek Šubert, spoluzakladatel a CEO UP21.

Získané finanční prostředky hodlá startup využít k expanzi na klíčových trzích. „V letošním roce bude Spaceflow rozšiřovat obchodní tým v Londýně, v roce příštím se zaměříme na další metropole v Evropě a na východním pobřeží ve Spojených státech,“ uvádí k investici Lukáš Balík, spoluzakladatel a CEO Spaceflow. „Záměrně jsme aplikaci vyvinuli tak, aby byl proces spuštění v konkrétní budově co nejjednodušší. Rychle se tak můžeme rozšířit na více budov jednoho vlastníka,“ dodává k plánům.

V současnosti funguje aplikace v kancelářských budovách v Praze a studentských kampusech v Londýně. Jen v Evropě poskytují klíčová města, která Spaceflow pro expanzi vybralo, přibližně 370 milionů metrů čtverečních. Toto číslo přitom zahrnuje jen kanceláře, aplikace může fungovat v jakékoli budově – například v rezidencích, studentském bydlení, univerzitních kampusech nebo v coworkingu.

V aplikaci uživatelé najdou komunikační platformu, aktivity, objednávku služeb, různé speciální nabídky, rezervaci vybavení v budově nebo sdílení, třeba spolujízdy z práce.

„Navazujeme na to, jak se mění celý obor real estate a návyky lidí, kteří v budovách žijí a pracují. Například vlastníci kancelářských budov už dnes nemůžou poskytovat jen pracovní místo, musí nabídnout celý komplex služeb a aktivit okolo. Trh získává díky technologiím příležitost, jak nabídnout nájemníkům a obyvatelům zcela novou zkušenost. Rozhoduje rychlost, s jakou se společnosti těmto trendům dokážou přizpůsobit,“ komentuje vývoj Balík.

Napsat autorovi RSS

Redakce Roklen24.czPřejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.