Veganská restaurace pro ty, kdo mají rádi maso! Forky’s plánuje expanzi


18:17 • 13. února 2019

Tagy: Fundlift, investice, equity crowdfunding, crowdfunding, jídlo, Forky's, gastro

Pražské veganské bistro Forky's je jedním z průkopníků stravování, ve kterém rostlinné náhražky kompenzují maso. Běžně nabízeným a velmi oblíbeným pokrmem je například hamburger s karbanátkem ze směsi obilovin, luštěnin a koření, který si oblíbili i masožravci. Co nejvíce zákazníky bistra na takovém způsobu stravování baví? To, že dostanou jídlo, které je nutričně vyvážené, lehké, ekologické a zároveň chutné. Podle Jana Klimoviče, majitele pražské pobočky Forky's, za rostoucím zájmem o bezmasé stravování stojí více příčin. Jedním z nich je přesvědčení o špatném zacházení se zvířaty, další se prostě jen rozhodli stravovat zdravější formou. Ať už je důvod jakýkoliv, tohle veganské bistro v centru Prahy by si nikdo neměl nechat ujít!

Koncept Forky's vznikl v Brně před pár lety, kdy se zakladatelé pan Vidlička a jeho žena rozhodli přinést do moravského velkoměsta světový boom, který se snaží přesvědčit lidi, že bezmasá jídla nejsou jenom nevýrazná semínka nebo klíčky. Jak již z hesla „Forky's – veganská restaurace pro ty, kdo mají rádi maso“ vyplývá, cílem této restaurační sítě je změnit základní myšlení lidí.

Po velkém úspěchu v Brně se síť rozrostla do sousedního Slovenska, do města Trnavy, pak její kroky vedly do Prahy. Pražská pobočka funguje více jak rok a výsledky tvrdé práce se odráží v neustále rostoucí bázi návštěvníků. O tom, že v pražské metropoli sídlí velké množství milovníků veganské stravy, svědčí i umístění Prahy v žebříčku TOP 10 světových měst s největší koncentrací bezmasých restaurací.

Pražská pobočka Forky's sídlí v historickém centru, které je atraktivní nejenom pro turisty. V roce 2018 byla průměrná denní návštěvnost bistra okolo 190 platících zákazníků. Pražské Forky's nabízí svým zákazníkům nejvyšší kvalitu potravin a příjemně strávený čas nad talířem plných rozmanitých chutí.

Kromě expanze sítě klasických poboček se Forky's aktuálně zaměřuje na budování tzv. gastroboxů, které mohou efektivně obsloužit velké množství zákazníků a zároveň je jednoduchá jejich přemístitelnost v rámci nejrůznějších festivalů, akcí a večírků.

Pro svoji další expanzi a poskytování služeb společnost provozující pražskou pobočku Forky's poptává financování na investiční platformě Fundlift.

Napsat autorovi RSS

Redakce Roklen24.czPřejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.