Koruna bojuje o silnější postavení

Celotýdenní absence ekonomický dat ovlivňujících českou korunu nám umožňuje náhled na budoucí vývoj pomocí technické analýzy. Euro se vůči koruně brání a podruhé během února odolává v okolí silného supportu.

Nejdříve se podívejme na denní graf eurokoruny pro obecnější přehled trhu. Domácí měna se během ledna dostala na nejsilnější hodnoty od září minulého roku, nicméně poté začala výrazně ztrácet až k hodnotě 25,90 EURCZK. Aktuální podporu měnový pár nachází na Fibonacciho 61,8% úrovni z býčí vlny od září roku 2018. Tuto hranici již neúspěšně testoval na začátku února a ani nyní se nezdá, že by došlo k jejímu pokoření.

Indikátor ADX (Average Directional Index) se momentálně nachází v okolí hodnoty 20 a stále klesá, což indikuje pohyb stranou. MACD (Moving Average Convergence Divergence) sice minulý týden poskytl prodejní signál, nicméně momentálně je pravděpodobnější krátkodobý odraz směrem vzhůru skrze krátkodobou trendovou linii před dalším testováním aktuálního supportu. Tento vývoj vyznačený v grafu by znamenal vytvoření formace hlava a ramena, kde je tento silný support zároveň neckline zmíněné formace. Její proražení by tak bylo významné hned dvakrát.

Na hodinovém grafu si můžeme přiblížit pravděpodobný krátkodobý vývoj ve znamení býka. Koruna momentálně opouští snahu o testování supportu a indikátor MACD poskytuje nákupní signál. V případě proražení klesající trendové linie bude mít euro možnost si připsat určité zisky a možná i otevřít cestu pro vytvoření zmíněné formace hlava a ramena na denním grafu.

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter