Šanghaj a testování umělé inteligence


16:46 • 3. ledna 2018

Tagy: FinTech, Blockchain, Čína

Blockchain platforma, určená pro čínský sektor fintechu a umělé inteligence (UI), se nově testuje v Šanghaji. Podle Shanghai Daily jde dokonce o první platformu svého druhu. Co všechno umí?

Šanghajský startup Bottos nabízí obchodní platformu pro společnosti s umělou inteligencí a pro organizace, které zpracovávají obrovské množství dat, což je klíčovým zdrojem pomoci pro vylepšování algoritmů UI firem. Programy startupu mají jedinečné výhody blockchainu, jako je sledovatelnost, důvěryhodná data a uživatelsky přívětivé rozhraní. Investoři Bottosu, byť jejich jména nebyla zveřejněna, jsou tak především z odvětví financí či technologií.

Blockchain, který distribuuje síťovou databázi uchovávající neustále narůstající seznam bloků se záznamy dat, poskytuje datovou strukturu odolnou proti neoprávněné manipulaci pro virtuální transakce. Bottos se nyní může chlubit online komunitou, která sčítá přes 100 000 uživatelů. Zároveň má technologické partnery, jako je ARM, SenseTime nebo Haier.

I přesto, že se v Číně v listopadu zastavil nárůst bitcoin obchodních platforem a hotovostních služeb poté, co vláda zastavila obchodování s bitcoinem v rámci zásahu proti kryptoměnám, tamní přímé investice do fintech sektoru se jen v roce 2016 ztrojnásobily na 8,1 miliardy dolarů. To naznačuje obrovský potenciál pro rozvoj a využití především online finančnictví, blockchainu a dalších technologií. Země rudého draka  má za teď cíl vybudovat do roku 2020 trh s umělou inteligencí o hodnotě více než 150 miliard juanů, což je zhruba 22,6 miliardy dolarů. 

RSS

Rodák z Kyjova. Vystudoval finance se zaměřením na finanční trhy a investice na Masarykově univerzitě. V současnosti ještě studuje na právnické fakultě mezinárodněprávní obchodní studia. Zajímá se o makroekonomii, politické dění a měnové trhy. Od září 2015 do srpna 2016 pracoval jako analytik ve finanční skupině Roklen.Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.