Brněnské OC Futurum koupily společnosti TRIKAYA a Opifer


14:47 • 5. března 2018

Developerská společnost TRIKAYA, tradiční hráč v real estate a venture kapitálová skupina Opifer společně koupili OC Futuru. OC Futurum si společnosti vybraly pro realizaci dlouhodobě připravovaného retailového projektu, který jeho přestavbou vznikne. Opifer se nově začíná orientovat i na investiční projekty z oblasti real estate. Potvrdil to společným nákupem brněnského obchodního centra letos v únoru.  

„Do Futura jdeme společně s dalšími investory a chceme ho vylepšit, říká Alexej Veselý, ředitel Trikaya, která vstoupila do obchodního centra jako hlavní investor s 50% podílem.  „Centrum budeme chtít rozšířit a vybudovat tu prostor pro nové typy prodejen, které dnes v Brně úplně chybí. Na detaily je ale zatím ještě brzy, představíme je společně s ostatními investory až v průběhu letošního roku. Neopouštíme své dosavadní aktivity v Brně, zůstaneme dál na trhu s brněnskými bytovými novostavbami, ale chceme pro naše investory rozvíjet nové oblasti podnikání,“ dodal Alexej Veselý z TRIKAYA.

Společnost Opifer, tradiční investor do inovativních IT a biotech startupů, se nyní zaměřuje i na specifické nemovitostní projekty. „Brněnské obchodní centrum Futurum čeká v následujících třech letech celková rekonstrukce spojená s výraznou modernizací. Investiční náklady na tuto akvizici tak celkově dosáhnou jedné miliardy korun,” uvádí k transakci Lukáš Foral, Partner společnosti Opifer a dodává: „Částečně se tím odkláníme od naší dosavadní obchodní strategie, kdy jsme investovali především do inovací v oblasti IT a biotech, nicméně v případech, jako je tato konkrétní akvizice, má oblast investic do nemovitostí obrovský potenciál.”

Specifické nemovitostní projekty, jako je OC Futurum, lze v odvětví real estate hodnotit vzhledem k jejich projektové náročnosti jako více rizikové než jiné, avšak v kombinaci s celkovým růstovým potenciálem, jsou pro agilní společnost investičně velmi atraktivní. Pro tuto konkrétní akvizici významně posiluje celý interní i externí tým určený na revitalizaci OC Futurum. TRIKAY Czech Republic je tradičním hráčem na poli real estate. Skupina Opifer, která je z oblasti startupů zvyklá na roli výrazně aktivního lead investora. Investice do nemovitostí také souvisí s částečnou změnou investiční strategie skupiny Opifer.

„Všechny investice Opifer bude nadále spojovat stejné investiční DNA, jehož atributy jsou zejména vysoký růstový potenciál, přidaná hodnota Opiferu jako investora, inovativnost v daném segmentu trhu apod., což platí i o stávajících investičních oblastech Opiferu. Tedy o inovativních startupových firmách především z oblasti IT a biotech, kde můžeme jako investoři investovat do správných věcí,” uzavírá Foral.

 

O společnosti:
Cílem TRIKAYA Czech Republic je budovat inovativní projekty, které nabídnou klientům nejen vysokou kvalitu, ale i standardy běžné v ostatních vyspělých státech světa. Trikaya Czech Republic je silnou společností, která klade maximální důraz na klientský přístup a skutečný partnerský vztah.  Strategie je tedy jednoduchá – vše dělá pro klienta. 
O společnosti:
Opifer je venture kapitálová společnost soustředící se zejména na inovace v IT a biotech. Aktivně investuje do firem, které jsou ve fázi rozvoje a mají potenciál úspěchu na globálním trhu. Realizací investice pro Opifer spolupráce rozhodně nekončí, společnost se velmi aktivně podílí na businessu a předává know-how zejména v oblasti technologií, project managementu, IT a výzkumu. Díky celosvětovým obchodním partnerstvím a globální expanzi se od roku 2013 spolupodílela na investicích ve výši třicet milionů dolarů. Společnost sídlí v Londýně, Praze a Brně. 
Napsat autorovi RSS

Redakce Roklen24.czPřejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.