Lasery na START. Pro peníze si jde AtomTrace


10:36 • 1. října 2018

Tagy: AtomTrace, ipo, START, Pražská burza, věda, USA, Evropa, Čína, Brno

Společnost AtomTrace, český výrobce specializovaných přístrojů provádějících prvkovou laserovou analýzu materiálů metodou LIBS, oznamuje záměr nabídnout své akcie investorům prostřednictvím veřejné primární nabídky akcií (IPO) na trhu START Burzy cenných papírů Praha. Původně startupový projekt vzniklý z výzkumného centra CEITEC již dodává své přístroje do výzkumu, školství i průmyslu v USA, Evropě a také v Číně.

„Technologické know-how společnosti spolu s širokým spektrem průmyslových aplikací nabízí investorům příležitost podílet se na rozvoji unikátní tuzemské společnosti. S ohledem na historický úspěch technologických emisí na trhu START věříme, že o akcie společnosti bude velký zájem z řad privátních investorů, ale i institucionálních investorů, kteří se budou chtít z pozice nových akcionářů připojit k oceňovanému týmu prof. Kaisera“, říká Jakub Burda, Managing Director, Roklen Corporate Finance.

AtomTrace a.s. je ryze česká společnost se sídlem v Brně, která vyvíjí a vyrábí speciální přístroje využívající metodu spektroskopie laserem buzeného plazmatu (laser-induced breakdown spectroscopy, tzv. LIBS), která umožňuje pomocí vystřelených laserových paprsků provádět on-line prvkovou analýzu materiálů na povrchu zkoumaného předmětu a v jeho podpovrchových vrstvách, a to jak v laboratorních podmínkách, tak i ve venkovním prostředí, při tzv. dálkové analýze. Analytické přístroje společnosti AtomTrace a.s. jsou určeny pro výzkum a školství, pro průmysl, pro forensní vyšetřování, do budoucna i pro klinický výzkum či zemědělství.

 

Společnost AtomTrace loni úspěšně realizovala referenční dodávky prototypů svých přístrojů do USA a do ČR, v současné době zahajuje referenční dodávku do Číny. S pokračujícím vývojem a zvyšující se poptávkou souvisí i kapitálové potřeby. Prostředky získané na burze START, jeden milion eur, chce firma využít na vývoj nových průmyslových aplikací, posílení týmu a další rozvoj.

„S pomocí našeho zařízení X-Trace, založeného na technologii LIBS, se dnes zaměřujeme na dálkovou prvkovou analýzu povrchových struktur železobetonových konstrukcí, jako jsou například mosty či budovy, s cílem identifikovat jejich možné vnitřní poškození. V současné době také intenzivně pracujeme na vývoji přístroje Road-Trace, který rovněž využívá technologii LIBS a je určen k forensní analýze brzdných drah při automobilových nehodách. Abychom dokázali sériově vyrábět přístroje řady  Road-Trace či další průmyslové aplikace, chceme využít možnosti získat kapitál pro jejich vývoj na trhu START.“, říká Jozef Kaiser, zakladel a akcionář společnosti AtomTrace a současně profesor na VUT v Brně a vedoucí jedné z výzkumných skupin výzkumného centra CEITEC.

Společnost vznikla před čtyřmi lety jako startup z výzkumného centra CEITEC. Díky vlastnímu výzkumu a vývoji a úzké spolupráci s VUT v Brně získala společnost technologický náskok s důrazem na vysokou funkcionalitu, aplikační využití, rychlost a přesnost svých přístrojů. Akcionáři společnosti jsou především členové výzkumného, vývojového a konstrukčního týmu, doplnění investičním profesionálem Georgem Hotarem (Photon Energy) a odborníkem na komercializaci aplikovaného výzkumu Janem Pročkem.

Pokud veškeré kroky nezbytné k přijetí na trh proběhnou podle předpokládaného harmonogramu, emise společnosti  AtomTrace a.s. vstoupí na trh ke konci roku 2018.

Poradcem a koordinátorem procesu přípravy vstupu na trh START je Roklen Corporate Finance, právní poradenství poskytuje advokátní kancelář Havel & Partners.

Napsat autorovi RSS

Vystudoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval v ekonomické a centrální redakci ČTK jako subeditor, později jako zpravodaj se zaměřením na energetiku. Jako šéfredaktor vedl zpravodajský server iUHLI.cz, který se zaměřoval na hnědouhelný sektor a energetiku. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.