VIDEO: Girls, girls, girls.... Která z nich vydělá miliony nebo miliardy?

,
10:02 • 30. března 2019

Tagy: ČR, Women Startup Competition, Startup, Grason, Genster, Snuggs

V únoru se v prostorách pražského Impact Hubu konal finálový večer třetího ročníku soutěže WOMEN STARTUP COMPETITION. Server Roklen24 přináší krátké video z finále soutěže, kterou vyhrála Jarmila Kowolowská s projektem Grason, který propojuje kvalitní gastro provozy s ověřeným personálem a řeší tak jeden z největším problémů současné gastronomie. 

Grason řeší problémy. Práce v gastronomii díky aplikaci

Druhá skončila Michaela Kloudová, CEO Genster, což je první online nákupní a stylingová služba pro muže v České republice. Třetí skončila Linda Šejdová s projektem Snuggs, který vyvinul speciální menstruační kalhotky s nanovlákny. Linda Šejdová získala také cenu veřejnosti.

Vybrané začínající firmy vedené ženami hodnotila sedmičlenná porota složená z investorů a předních českých osobností byznysové a podnikatelské sféry. 

Jarmila Kowolowská pojede na konci letošního roku na mezinárodní finále do Londýna, kde Grason představí investorům, potenciálním partnerům i médiím. Grason pomáhá se správou pracovní síly v pohostinství – umožňuje efektivní nábor a sdílení pracovníků mezi hotelovými a restauračními zařízeními.

Do soutěže se letos přihlásilo 37 soutěžících a do finálového kola se probojovalo osm projektů. Den před finálovým večerem se konal půldenní praktický bootcamp pod vedením zkušených mentorů, kteří s účastnicemi řešili klíčové aspekty podnikání a připravili je na prezentaci před odbornou porotou.

Do finále se probojovaly startupy brikkapp.com (crowdfundingové investice do nemovitostí), Abes (smlouvy pro pronájem a prodej nemovitostí), Ecokit (modulární prefabrikované domy), ImproptMe (osobní asistent) a Travel a la Carte (aplikace pro cestovatele).

Soutěž Women Startup Competition se konala v České republice poprvé v roce 2017. Jejím hlavním cílem je zviditelnit a ocenit mladé firmy vedené ženami a motivovat další, aby se do podnikání pustily. Přihlásit se může jakýkoliv startup, ve kterém je zakladatelkou či spoluzakladatelkou žena. Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.