Když crowdfunding pomáhá...


16:05 • 4. září 2016

Tagy: crowdfunding, pomoc

Horolezectví je drahý sport, zejména pokud nejde vše podle plánu. Je to ovšem také sport s obrovskou komunitou přátel s pevnými vazbami, kteří si navzájem věří a chápou.

I to pomáhá vysvětlit úspěšnost crowdfundingové kampaně GoFundMe, která měla za cíl vybrat 100 tisíc dolarů na záchrannou akci dvou amerických horolezců v Pákistánu. Částka byla vybraná během 15 hodin.

„Potřebujeme vaši pomoc, abychom dostali Scotta a Kyle z hor v Pákistánu ...“ stojí v úvodu. Oba horolezci, Kyle Dempster a Scott Adamson, jsou nezvěstní od pondělí 22. srpna. 

Prověřené nákupy aut trhly rekord Fundliftu. Carismo chce další milion

Crowdfunding je způsob financování, při kterém větší počet jednotlivců přispívá menším obnosem k cílové částce. Crowdfundingem lze financovat zajímavé projekty, produkty či společnosti. Crowdfunding má několik typů, které lze rozlišovat dle odměny, kterou ti, kteří přispívají, za svůj příspěvek získají.

Andy Murray rád investuje přes crowdfunding. Do čeho?

Napsat autorovi RSS

Vojtěch Černohorský je student navazujícího magisterského oboru Ekonomická analýza na Národohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické v Praze. Zajímá se o finanční trhy a ekonomii. V Roklen24 působí na pozici junior editora.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.