Goldman Sachs odvolali sázku na propad ceny zlata


23:21 • 11. května 2016

Tagy: Zlato, Goldman Sachs, Predikce

Investiční banka Goldman Sachs změnila předpověď pro cenu zlata. V nadcházejících měsících očekává zájem ze strany spekulantů a v důsledku oslabení amerického dolaru. Vlivná banka u zlata přehodnotila své tří, šesti a 12měsíční cenové výhledy. Zvýšila je na 1200 dolarů za unci, 1180 dolarů za unci a 1150 dolarů za unci z původních 1100, 1050 a 1000 dolarů.

Zlato se vyšplhalo nad 1200 dolarů za unci na začátku února. Tuto hranici překonalo poprvé od poloviny roku 2015. Získalo zejména díky slabšímu dolaru v kontextu dění kolem zvyšování úrokových sazeb americkou centrální bankou (Fed). Poslední tři týdny se zlato drží nad hranicí 1250 dolarů za unci.

 

 

Goldmani však zároveň se svým novým výhledem varovali, že pro další zvyšování předpovědí už prostor nevidí – kvůli Fedu i Číně a jejímu vlivu na dolar. Americký dolarový index v úterý narostl na téměř dvoutýdenní maximum poté, co se v minulém týdnu zotavil o 2,5 procenta z 16měsíčních minim.

Napsat autorovi RSS

Vojtěch Černohorský je student navazujícího magisterského oboru Ekonomická analýza na Národohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické v Praze. Zajímá se o finanční trhy a ekonomii. V Roklen24 působí na pozici junior editora.Přejít na diskusi

Top zprávyKurzy k článku
Zlato

;

Goldman Sachs Group

;


Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.