Koruna nejslabší od exitu ČNB. Které hodnoty teď sledovat?


11:38 • 18. dubna 2017

Tagy: EURCZK, euro, koruna, fx, forex

Koruna má za sebou největší oslabení od ukončení kurzového závazku České národní banky. Během dopoledních hodin se dostala až nad 26,80 za euro. Jedná se o náznak dalšího směru?

„Koruna je bezpochyby silně překoupená,“ řekl pro agenturu Bloomberg Petr Krapata, hlavní měnový stratég banky ING. „Pohyb pozorovaný během dnešního dopoledne však byl spíše technického rázu, pravděpodobně se nejednalo u uzavření žádné výrazné spekulativní pozice,“ dodal.

Jaké jsou další klíčové hodnoty, které je možné z hlediska technické analýzy na koruně pozorovat? Podle Krpaty se jedná o rezistence v rozmezí 26,90 až 27,00 EURCZK, které začaly být „aktuální“ po proražení hranice 26,75 za euro. „V tomto pásmu jsou pravděpodobně nastaveny stop-lossy investorů, kteří na eurokoruně otevřeli pozice po intervenčním exitu,“ míní stratég.

Aktuálně koruna část ztrát umazává. Vůči euru se nachází zpět na 26,76 EURCZK.

Napsat autorovi RSS

Absolvent Vysoké školy ekonomické, Národohospodářské fakulty. Dříve studoval na Gymnáziu Voděradská. Když se rozhodoval o zaměstnání, Roklen pro něho byla jasná volba. Mezi jeho záliby patří ekonomie, finanční trhy, rybaření a vaření.Přejít na diskusi

Top zprávyKurzy k článku
EUR/CZK

;

EUR/USD

;


Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.