Unipetrol neplánovaně odstaví rafinerii v Kralupech


AKTUALIZOVÁNO 09:01 08:34 • 19. května 2016

Tagy: Unipetrol

Petrochemický holding Unipetrol v následujících dnech zastaví zpracování ropy v kralupské rafinerii. Důvodem je mimořádná událost na jednotce fluidního katalytického krakování, která se stala 17. května. Unipetrol očekává, že provoz rafinerie bude obnoven během několika týdnů.

Přesný dopad na využití litvínovské rafinerie a výrobu polypropylenu a odhad negativního dopadu na finanční výsledky skupiny Unipetrol je nyní předmětem dalšího vyhodnocení a analýz.

„Zpráva by měla mít mírně negativní dopad na cenu akcií. Odhad negativního dopadu na finanční výsledky skupiny ale zatím není znám. Předpokládáme však, že nebude tak vysoký jako v případě loňské havárie etylenové jednotky v Záluží,“ uvedl Josef Němý z Komerční banky.

Unipetrol rovněž oznámil, že v důsledku odstávky bude výroba litvínovské rafinerie pokračovat v omezeném režimu a dále bude omezena výroba polypropylenu.

Unipetrol není na prodej, říká nový šéf PKN Orlen

Skupina Unipetrol se zaměřuje na zpracování ropy, distribuci pohonných hmot a petrochemickou výrobu. Společnost se v loňském roce přehoupla do rekordního čistého zisku 7,036 miliardy korun z předloňské ztráty 556 milionů korun. Ztrátu společnost vykazovala každoročně od roku 2011. Od roku 2005 je Unipetrol součástí polské skupiny PKN Orlen.

Prosíme o Váš názor! Spustili jsme pro Vás portál Roklen24.cz v novém designu, s novým obsahem. Jak se Vám líbí? Odpovězte nám na několik otázek! Děkujeme!CHCI ODPOVĚDĚT

Napsat autorovi RSS

Vystudoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval v ekonomické a centrální redakci ČTK jako subeditor, později jako zpravodaj se zaměřením na energetiku. Jako šéfredaktor vedl zpravodajský server iUHLI.cz, který se zaměřoval na hnědouhelný sektor a energetiku. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Top zprávyKurzy k článku
UNIPETROL

;


Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.