V Praze by dnes mohly sílit všechny tituly


08:46 • 30. července 2015

Tagy: pražská burza, ČEZ, Erste, O2, CETV

České akcie po otevření mírně posílí, evropské trhy by měly přidal zhruba 0,6 %. Posílí pravděpodobně všechny akcie, nicméně můžeme opět prodejce na akciích ČEZ a Komerční bance, kteří se přesouvají své finance do Polska, kde vláda před volbami snižuje nebo oddaluje speciální daně hlavně v bankovním sektoru a oboru těžby.

Fortuna včera dopadla na historické dno 78 korun. Přijat byl nový zákon o hazardu, kde se zvyšují daně na všech úrovních hazardu a tak zřejmě uvidíme další poklesy.

Vládou prošlo zpřísnění hazardu. Loterie čeká vyšší daň

Naopak akcie mediální skupiny CETV po zveřejnění výsledků za 2Q15 včera v Praze o 5 % posílily a rostly pak ještě o další zhruba 4 % při obchodování ve Spojených státech. 

Majitel Novy opět ve ztrátě. Zasahuje silný dolar

Akcie O2 se zřejmě na úrovních okolo 140 korun udrží, přestože na konferenčním hovoru nezazněla žádná informace o dividendové politice, která je pro držitele těchto akcií stěžejní.

O2 zvedla zisk o polovinu, hlásí poprvé bez CETIN

Napsat autorovi RSS

Kariéru začal v brokerské společnosti Zvěřina & Bělohlávek, kde se zaměřoval na přímé obchody, poté nastoupil do IKS Komerční banky na pozici specialisty na zahraniční cenné papíry. Další zkušenosti nabral v ING Barings/Bank, kde se zaměřil na sales pro lokální institucionální klientelu a následně se stal i tvůrcem trhu na nejobchodovanějších akciích na Burze cenných papírů Praha. Po pěti letech přešel do Patria Finance, kde 10 let pracoval jako salesman pro akcie centrální Evropy, jak pro lokální instituce tak i pro londýnské investiční a brokerské domy. Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.