Představenstvo skupiny ČSOB doplní od ledna Suchánková a Sadil


12:07 • 22. prosince 2016

Představenstvo skupiny ČSOB doplní od 1. ledna 2017 dosavadní výkonná ředitelka řízení lidských zdrojů Marcela Suchánková (45) a dlouholetý generální ředitel Hypoteční banky Jan Sadil (47). Představenstvo se tak nově rozšíří na osm členů. Banka o tom dnes informovala ČTK. Změna složení nejvyššího vedení skupiny ČSOB ještě podléhá schválení Českou národní bankou.

Suchánková ve své pozici výkonné ředitelky řízení lidských zdrojů zůstane, nástupce Sadila ve funkci bude jmenován v 1. čtvrtletí 2017.

Tento krok má za cíl především urychlit transformaci skupiny ČSOB založené na zavedení bankopojišťovacího modelu. „Z důvodu urychlení transformace v naší skupině ČSOB posilujeme tým představenstva a zároveň přerozdělujeme agendu jeho jednotlivých členů,“ uvedl generální ředitel ČSOB John Hollows.

Suchánková bude v představenstvu ČSOB zodpovědná především za řízení a rozvoj lidských zdrojů a také za komunikaci a společenskou odpovědnost. Do pozice výkonné ředitelky řízení lidských zdrojů byla jmenována poté, co vedla z pozice generální ředitelky a předsedkyně představenstva ČSOB Penzijní společnost.

Sadil přichází do představenstva z její dceřiné společnosti, Hypoteční banky, kde působil 15 let, z toho 13 roků ve funkci generálního ředitele a předsedy představenstva. Je rovněž předsedou dozorčí rady Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, členem dozorčího výboru České bankovní asociace a členem dozorčí rady Centra Paraple. Sadil bude mít na starosti externí prodejní sítě a vybrané dceřiné společnosti skupiny ČSOB.

Do Skupiny ČSOB patří ČSOB, Hypoteční banka, Českomoravská stavební spořitelna, ČSOB Penzijní společnost, ČSOB Leasing a ČSOB Factoring. ČSOB patří do mezinárodní bankovní a pojišťovací skupiny KBC, která aktivně působí v Belgii a zemích střední a východní Evropy.

RSS


Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.