Stock Spirits Group v pololetí zvýšil tržby i zisk


AKTUALIZOVÁNO 09:40 08:43 • 10. srpna 2016

Tagy: Stock Spirits, výsledky

AKTUALIZOVÁNO – Tržby lídra středoevropského výrobce lihovin Stock Spirits Group (SSG) v letošním prvním pololetí stouply o sedm procent na 116 milionů eur. Provozní zisk firmy se více než zdvojnásobil zvýšil na 12,5 milionu eur. Stock Spirits navrhl pololetní dividendu ve výši 0,0227 EUR na akcii. Akcie likérky reagovaly v úvodu obchodování na výsledky růstem.

Zisk po zdanění činil 8,4 milionu eur, když ve stejném období loni firma zaznamenala ztrátu 0,2 milionu eur. V přepočtu na akcii likérka vydělala čtyři centy, když loni vykázala černou nulu. Celkový objem výroby se meziročně zvýšil 48,6 milionu litru ze 44,1 milionu litrů.

Podle Josefa Němého z Komerční banky tak hospodaření firmy navázalo na zlepšené první čtvrtletí, kdy tržby dosáhly 55,3 milionů eur a provozní zisk byl 6,3 milionu eur.

Firma dnes také oznámila, že řádným výkonným ředitelem jmenuje Mirosława Stachowicze. Ten po rezignaci Chrise Heatha zastával funkci dočasného šéfa.

„Je mi potěšením, že jsem byl jmenován generálním ředitelem, a s radostí také oznamuji růst EBITDA na všech našich trzích během prvního pololetí letošního roku po těžkém roce 2015,“ uvedl Stachowicz. I když je oživení ve svých počátcích, vedení firmy je přesvědčeno o tom, že posílený manažerský tým v Polsku bude schopen stavět na povzbuzujícím startu i v následujících měsících, dodal Stachowicz.

Stock Spirits je jedním z předních producentů značkových lihovin a likérů ve střední a východní Evropě. Kromě Polska a České republiky působí také na Slovensku, v Itálii, v Chorvatsku a v Bosně a Hercegovině; produkci vyváží do více než 40 zemí po celém světě.

Napsat autorovi RSS

Vystudoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval v ekonomické a centrální redakci ČTK jako subeditor, později jako zpravodaj se zaměřením na energetiku. Jako šéfredaktor vedl zpravodajský server iUHLI.cz, který se zaměřoval na hnědouhelný sektor a energetiku. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.