Houdek (HATEFREE): Nejděme tam, kde nás chce Islámský stát


17:06 • 14. listopadu 2015

Tagy: Útoky v Paříži

Tragédie útoků v Paříži je nepředstavitelná. Většina z nás je přirozeně zmítána emocemi a zoufalstvím. To by však nemělo mít za následek omezení demokratických principů, na kterých je Evropa postavena. Od chvíle, kdy zprávy o těchto útocích zaplavily sociálně sítě, se objevují velmi vyhrocené diskuse odsuzující muslimy jako celek, volající k dalšímu násilí, případně hledající souvislosti mezi útoky a současnými uprchlíky z konflikty zmítaných zemí.

Hollande: Útoky spáchal IS, jde o akt války – Sledujeme ONLINE

Je nutné si však uvědomit, že uprchlíci ale často před těmito útočníky sami utíkají. Pokud navíc budeme vinit muslimy jako takové, případně na ně verbálně nebo fyzicky útočit, ocitneme se v situci, v jaké nás právě Islámský stát, který je za útoky zodpovědný, mít chce. A to nesmíme připustit.

 Lukáš Houdek, HATEFREE, pro Roklen24

Napsat autorovi RSS

Absolvent bakalářského studia Národohospodářské fakulty, současně dokončuje magisterské studium v oboru Finance s vedlejší specializací Oceňování podniku a jeho majetku na Fakultě financí a účetnictví na Vysoké škole ekonomické v Praze. Dříve spolupracoval externě, nyní je ekonomickým autorem redakce Roklen24 a Project Manager společnosti Roklen. Aktivně se věnuje ekonomii, s důrazem na makroekonomické dění a také se zabývá politickým děním ve společnosti. V minulosti zastával pozici finančního analytika ve společnosti Economia a Neovize.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.