Toyota postaví druhou továrnu v Malajsii, aby vyhověla poptávce


09:29 • 25. května 2016

Tagy: Toyota

Největší japonská automobilka Toyota Motor Corporation investuje zhruba 49 miliard jenů (10,7 miliardy Kč) do výstavby nového závodu v Malajsii, aby vyhověla rostoucí poptávce v této asijské zemi. Oznámila to dnes firma.

Toyota svou druhou továrnu v Malajsii postaví ve spolupráci s místním partnerem, společností UMW Corporation. Závod se bude nacházet ve státu Selangor nedaleko hlavního města Kuala Lumpuru. Provoz by se v něm měl rozběhnout v roce 2019. Počáteční kapacita bude zhruba 50.000 vozů za rok, což Toyotě umožní zdvojnásobit svůj objem výroby v Malajsii na zhruba 100.000 vozů ročně.

Stávající továrna Toyoty v Malajsii, založená už v roce 1968, naopak v rámci reorganizace přestane vyrábět osobní auta a zaměří se na užitkové vozy.

Toyota loni v Malajsii prodala zhruba 96.000 vozidel této značky, tedy zhruba stejné množství jako v předchozím roce. V prvních měsících letošního roku ale podle francouzského webu Le Figaro prodej prudce klesl. Příčinou bylo především zvýšení cen ze strany výrobců, kteří tak reagovali na pokles hodnoty malajsijského ringgitu.

RSS


Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.