Alphabet v 1Q16 s upraveným ziskem 7,50 USD na akcii (oček. 7,97 USD)

,
22:06 • 21. dubna 2016

Tagy: Alphabet, výsledky, výsledková sezóna

Americká skupina Alphabet, která je majitelem internetové společnosti Google, zvýšila příjem v prvním čtvrtletí o 17,4 procenta na 20,26 miliardy dolarů. Společnosti pomohly především solidní tržby z reklamy v mobilních zařízeních. Alphabet je druhou nejhodnotnější společností na světě, s jejímiž akciemi se obchoduje na burze.

Čistý zisk za tři měsíce do konce března stoupl o 19,6 procenta na 4,21 miliardy dolarů.

Firma Google dokončila svou reorganizaci do nového holdingu Alphabet loni v říjnu. V rámci reorganizace se do samostatných firem oddělily některé projekty jako samořídicí auta a aktivity v oblasti prodloužení lidského života. Alphabet se stala mateřskou firmou všech těchto menších společností.

Evropská komise ve středu oznámila, že Google podle jejích předběžných závěrů porušuje evropská antimonopolní pravidla a zneužívá svého dominantního postavení na trhu v souvislosti s mobilním operačním systémem Android. Google prý omezuje výrobce, kteří systém využívají, mimo jiné požadavkem, aby na zařízeních byl předinstalován vyhledávač Google Search. Google obvinění komise odmítá.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.