Unipetrol navrhuje dividendu, naposledy ji vyplatil za rok 2007


17:19 • 6. května 2016

Tagy: Unipetrol, dividenda

AKTUALIZOVÁNO – Představenstvo společnosti Unipetrol dnes rozhodlo navrhnout valné hromadě vyplatit z loňského zisku dividendu, kterou Unipetrol vyplatil naposled za rok 2007. Chce vyplatit dividendu 5,52 Kč na akcii. Návrh bude předložen dozorčí radě a o výplatě dividendy rozhodne červnová valná hromada.

Podíl na zisku společnosti přiznaný akcionářům činí více než miliardu korun, což představuje 5,52 Kč na jednu akcii. Zbývající část chce firma převést na účet nerozděleného zisku minulých let, jde o částku 1,14 miliardy korun.

Unipetrol se kvůli odstávkám propadl do ztráty

Firma uvedla, že rozhodný den pro uplatnění práva na podíl na zisku je shodný s rozhodným dnem k účasti na valné hromadě. To je sedmý kalendářní den předcházející dni konání valné hromady.

Unipetrol není na prodej, říká nový šéf PKN Orlen

Unipetrol je od roku 2005 součástí polské skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Orlen drží v Unipetrolu 63procentní podíl. Dalších 23,7 procenta akcií vlastní společnost Paulinino Limited, za kterou stojí česko-slovenská finanční skupina J&T. Zbytek drží investiční fondy a menšinoví akcionáři.

Napsat autorovi RSS

Vystudoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval v ekonomické a centrální redakci ČTK jako subeditor, později jako zpravodaj se zaměřením na energetiku. Jako šéfredaktor vedl zpravodajský server iUHLI.cz, který se zaměřoval na hnědouhelný sektor a energetiku. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.