Přichází třetí světová válka, bojí se polovina Rusů


19:40 • 1. listopadu 2016

Tagy: Rusko, Evropa, USA, Velká Británie, válka

Zhoršování vztahů mezi Ruskem a Západem je předzvěstí třetího světového konfliktu, obává se polovina Rusů dle průzkumu ruského, na Kremlu nezávislého, ekonomického centra Levada Center.

Zhruba polovina respondentů kritizuje konflikt v Sýrii a zapojení Ruska do něj a vnímá jej jako rozbušku širokého světového konfliktu. Desetina se vážně a zbývajících 38 procent dotázaných výrazně obává vojenského střetu mezi Rusy a Západem. Zhruba polovina vyjadřuje ruské přítomnosti v Sýrii podporu, jen dvě pětiny z nich ale říkají, že o konfliktu mají jakýs takýs přehled.

Levada Center, vystupující jako nezávislé výzkumé centrum v Rusku, bylo v říjnu pokutováno za to, že se v rozporu s novou ruskou legislativou nezaevidovalo jako „zahraniční agent“, připomíná CNBC.

Sýrie spustí třetí světovou válku Rusko – USA, varuje Turecko

Upozorňuje také na slova britské rozvědky, podle kterého Rusko využívá všech dostupných státních orgánů a sil k „vývozu své zahraniční politiky do světa stále agresívnějším způsobem“.

„Včetně propagandy, špionáže nebo kybernetických útoků. Rusko je dnes výrazně aktivní v Evropě i ve Velké Británii. Úkolem MI5 je s tím pracovat,“ cituje CNBC šéfa MI5 Andrew Parkera. Podle něj je nejvýrazněji na vzestupu právě kybernetický zločin, zatímco pozemní operace byly vidět na Ukrajině a jsou vidět v Sýrii.

AP: Válka udělala z Ukrajiny velkoobchod s nelegálními zbraněmi

Napsat autorovi RSS

Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze se zaměřením na finanční trhy, bankovnictví a hospodářskou politiku. Specializoval se na analýzu dat z ekonomiky finančními trhy. Při studiích nejprve spoluutvářel zpravodajství z finančních trhů v rámci Hospodářských novin. Několik let vedl public relations a propagaci v oblasti vládní podpory tuzemského exportu. Následně zodpovídal za Business Development v přední tuzemské poradenské skupině. Věnoval se vlastním projektům v oblasti PR. Pět let se podílel na chodu a rozvoji investičního portálu Patria.cz, kde zodpovídal zejména za zpravodajství z finančních trhů. Od května roku 2014 se podílí na startu finanční skupiny Roklen Fin. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.