Americké výnosy klesají rychleji než evropské. Dolar v lehké ztrátě nad 1,0650 za euro. Z měna regionu je v zisku koruna a zlotý. Domácí měna se obchoduje nad 25,25 za euro.

Bohatá, nebo chudá Wall Street?

Banky působící na nejslavnější burze světa mají za sebou několik nelehkých let. Jmenovat je možné hned několik „škraloupů“ od hromadného propouštění a přesidlování přes vzestup nových technologií a kulturní změny až po zavádění nových regulatorních opatření. Co však nejlépe vystihuje aktuální stav celé Wall Street? Řeč je samozřejmě o příjmech.

Společnost Coalition sebrala data největších deseti bank působících na Wall Street, aby tak dala dohromady velikost jejich celkových příjmů za první a druhou polovinu roku za období 2011 až 2016. Co z toho vzešlo? Potvrzení o tom, že zlatá éra newyorské burzy už je ta tam.

Celkové příjmy poklesly z vrcholu sledované doby na 127, 6 miliardy dolarů z první poloviny roku 2011 na 103, 8 miliardy z první poloviny 2016, což odpovídá propadu o téměř 19 %. Který segment měl na tomto poklesu největší podíl? Ten kdysi nejvýnosnější, tedy obchodování s dluhopisy, měnami a komoditami (FICC). Jeho hodnoty se z 57 miliard dolarů propadly na 38,2 miliardy. Jde tedy o zhruba 33% pád.

Obdobný trend poklesu byl pozorován i u ostatních příjmových složek amerických bank. Nelze se tedy vůbec divit, že aktuálně nejžhavějším tématem Wall Street je co nejefektivnější osekání nákladů, a to rovnou na všech frontách.

Další rána pro kravaty z Wall Street. Bonusy půjdou opět dolů

Newsletter