Bohatá, nebo chudá Wall Street?


15:45 • 11. září 2016

Tagy: Wall Street, dluhopisy, fx, komodity

Banky působící na nejslavnější burze světa mají za sebou několik nelehkých let. Jmenovat je možné hned několik „škraloupů“ od hromadného propouštění a přesidlování přes vzestup nových technologií a kulturní změny až po zavádění nových regulatorních opatření. Co však nejlépe vystihuje aktuální stav celé Wall Street? Řeč je samozřejmě o příjmech.

Společnost Coalition sebrala data největších deseti bank působících na Wall Street, aby tak dala dohromady velikost jejich celkových příjmů za první a druhou polovinu roku za období 2011 až 2016. Co z toho vzešlo? Potvrzení o tom, že zlatá éra newyorské burzy už je ta tam.

Celkové příjmy poklesly z vrcholu sledované doby na 127, 6 miliardy dolarů z první poloviny roku 2011 na 103, 8 miliardy z první poloviny 2016, což odpovídá propadu o téměř 19 %. Který segment měl na tomto poklesu největší podíl? Ten kdysi nejvýnosnější, tedy obchodování s dluhopisy, měnami a komoditami (FICC). Jeho hodnoty se z 57 miliard dolarů propadly na 38,2 miliardy. Jde tedy o zhruba 33% pád.

Obdobný trend poklesu byl pozorován i u ostatních příjmových složek amerických bank. Nelze se tedy vůbec divit, že aktuálně nejžhavějším tématem Wall Street je co nejefektivnější osekání nákladů, a to rovnou na všech frontách.

Další rána pro kravaty z Wall Street. Bonusy půjdou opět dolů

Napsat autorovi RSS

Absolvent Vysoké školy ekonomické, Národohospodářské fakulty. Dříve studoval na Gymnáziu Voděradská. Když se rozhodoval o zaměstnání, Roklen byla jasná volba. Mezi jeho záliby patří ekonomie, finanční trhy, rybaření a vaření. Externě přednáší na vysoké škole CEVRO Institut.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.