Směnárna RoklenFx už směnila klientům přes tři miliardy korun


15:37 • 23. listopadu 2016

Tagy: RoklenFx, Devizová směna, EURCZK, EURUSD, forex, fx

Online devizová směnárna RoklenFx překročila tři směněné miliardy korun. Klientům od počátku roku již vypořádala téměř 7 tisíc transakcí.

Objemy obchodů i počty klientů narůstají dynamicky. „Obchodní aktivitu na devizovém trhu zvýšily americké volby a spekulace na blížící se ukončení intervenčního režimu na koruně. V září jsme spustili nabídku termínového zajištění kurzů pomocí forwardů a poptávka je obrovská,“ říká Radim Krejčí, Managing Director Roklenu.

RoklenFx klientům vedle samotné směny a plateb nově nabízí také expertízu a poradenství. Na svém zpravodajském portálu Roklen24.cz spustil Roklen dva pilotní placené produkty pro firmy: RoklenPro OGResearch a RoklenPro Terminál.

RoklenPro OGResearch je nejkomplexnějším makroekonomickým modelem v ČR. Jeho součástí jsou prognózy ekonomického vývoje a vývoje kurzu koruny. Unikátní je Scenario Builder, který klientům umožňuje modifikovat model o vlastní proměnné a sledovat tak efekty takzvaných šoků na kurz a reálnou ekonomiku. Model je prací expertů ze společnosti OGResearch, bývalých ekonomů ČNB a současných poradců MMF, Světové banky a vlád.

Podle bazického scénáře modelu RoklenPro OGResearch by intervence ČNB měly skončit buď v průběhu dubna, nebo začátkem května 2017. Kurz koruny by poté měl postupně posilovat a v 1. čtvrtletí roku 2018 dosáhnout na 26,00 EURCZK.

RoklenPro Terminál je profesionální aplikace, která klientům přináší online data z finančních a kapitálových trhů. Více než 18 milionů různých finančních instrumentů a kurzů od více než 1500 kontributorů. Jde o cenově atraktivní a dostupnou alternativu k terminálům Bloomberg nebo Reuters.

RoklenFx nabízí výhodnou směnu měn a platbu za transparentních podmínek s kurzovou marží od 0,06 % do 0,18 %. Domácí a mezinárodní platby jsou bez poplatků.

Napsat autorovi RSS

Redakce Roklen24.czPřejít na diskusi

Top zprávyKurzy k článku
EUR/CZK

;

EUR/USD

;


Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.