Když chcete vědět vše o migraci: Jedinečná animace


23:00 • 29. října 2015

Tagy: imigranti, Evropa, Krize

Přes půl milionu Syřanů našlo svou cestu do Evropy mezi dubnem roku 2011 a zářím roku 2015. Zaplnili by zhruba osm fotbalových stadionů. Přesto Evropa potkala jen zlomek z těch, kdo opustili Sýrii na cestě za novým domovem. Ti by za stejnou dobu zaplnili bezmála 60 fotbalových stadionů. Dnes jsou zejména v Turecku, Libanonu, Jordánsku, Iráku, ale i Egyptě a dalších místech severu Afriky. I to lze vyčíst ze zcela jedinečné mapy migrace, kterou vyvinulo finské studio Lucify.

Animace vypráví s využitím dat OSN o měsíčních počtech žadatelů o azyl příběh těch, kdo opouštějí svůj domov a hledají nový. „Naším cílem bylo zprostředkovat vývoj imigrační krize způsobem návodným, lehce zapamatovatelným a poutavým,“ uvedli autoři o své animaci.

Pojďme ale už k tomu, co animace vypráví. Každý pohyblivý bod na ní představuje 25 lidí, kteří míří ze svého domova. Zobrazuje azylanty, přicházející do září roku 2015 do Evropy. Následně připojená grafika shrnuje počty těch, kdo míří ze své domovské země – na levé straně – do země jiné - to vpravo.

Přejeme zajímavý, přemýšlivý a možná trochu mrazivý večer.

 

Napsat autorovi RSS

Redakce Roklen24.czPřejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.