V Lednici se bude konat podnikatelsko-ekonomické fórum


08:58 • 9. září 2017

V jihomoravské Lednici se ve dnech od 12. do 14. září setkají významní podnikatelé, manažeři, ekonomové a představitelé samosprávy, aby debatovali o možnostech zlepšit konkurenceschopnost českého hospodářství tváří v tvář měnícímu se světu.

Historicky nevídané zrychlování technologických, ekonomických i vzdělávacích změn vytváří obrovský a dosud neznámý/nový tlak na společnost jako celek i na její jednotlivé části. Dopad změn na jednotlivé firmy, samosprávu, vzdělávací instituce – a dosud nedostatečná reakce na ně, to budou hlavní témata v Lednici.

Setkání pořádá ZET Foundation a Česká manažerská asociace. Cílem je upozornit na význam, jaký má pro přežití v současném turbulentním světě vhodně orientované a organizované vzdělávání, národní podnikatelství a rozvíjení lokálních ekonomik. Na setkání se nebude jen hovořit o vizích – diskutující představí zejména konkrétní příklady.

Podnikatelsko-ekonomické fórum navazuje na myšlenky a činy Tomáše Bati, který uplatňoval princip: „Mysli globálně, jednej lokálně.“ Ostatně první celosvětová Konference o vědeckém řízení se konala i díky iniciativě Tomáše G. Masaryka v roce 1924 v tehdejším Československu.

Ve středu dopoledne dojde k důležitému neformálnímu setkání desítek vrcholových českých manažerů (Prezidium ČMA, Klubová rada, Ambasadoři ČMA a členové Klubu Manažerů roku, tj. nositelé této prestižní manažerské soutěže). Pozval je na něj prezident České manažerské asociace Pavel Kafka. Zúčastní se diskuse Rady expertů ČMA s profesorem Milanem Zeleným.

Hlavní diskuse proběhne ve středu 13.9. od 14.00 mezi světovým ekonomem, vědcem, podnikovým konzultantem a propagátorem Baťova systému profesorem Milanem Zeleným, Bernardem Scholzem, Prezidentem podnikatelské asociace Compagnia delle Opere, www.cdo.org sdružující přes 36 000 firem a neziskových organizací z 19 zemí pěti kontinentů, Ivanem Baťkou a Petrem Krištofovičem. Mottem středečního dne je „Konfrontace a propojení odlišných názorů.“

První den se budou konat dva kulaté stoly s mottem „Podnik není stroj, informace nejsou znalosti.“ Nejdříve s podnikatelem, koučem Petrem Krištofovičem, který vybudoval nadnárodní finančně poradenskou společnost Salve Group. Poté s majitelem a generálním ředitelem společnosti Fosfa Ivanem Baťkou, následovníkem myšlenek a způsobu řízení Jana a Tomáše Baťových. Ten nedávno pro Hospodářské noviny uvedl: „Přestože někdy zaznívá, že jejich (bratří Baťů) koncept je překonaný, myslím si, že pro Čechy je jedinečný a měli bychom se od nich všichni učit.“ Společně s ním se o své zkušenosti v zavádění nové značky Feel Eco podělí Miroslav Kývala z Fosfy.

Smyslem konference je také upozornit na skutečnost, že je nutno podporovat plnohodnotný rozvoj ve všech regionech země, jen takový  zajistí potřebnou kohezi a dlouhodobou prosperitu celé země. Nové myšlenky, zajímaví lidé a inovativní postupy vznikají i v místech zdánlivě vzdálených od centra, ale ve skutečnosti možná bližších skutečné podstatě změn, kterými svět prochází. Ostatně právě Baťa a jeho Zlín toho byli před sto lety takovým příkladem.

Napsat autorovi RSS

Redakce Roklen24.czPřejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.