Odhad vývoje na trzích. Nezaspali jste?


12:57 • 3. března 2017

Tagy: Technická analýza, investice, USDJPY, EURUSD, Nikkei, S&P500 , Brent

Dolar pokračoval v rally, na krátkou dobu si však „odpočinul“. Stačili jste této příležitosti využít? A jak jsou na tom ostatní instrumenty pohledem technické analýzy?

USDJPY

Jak jsme již avizovali v minulém článku, USDJPY pokračuje ve vykreslení třetí vlny, která bývá zpravidla nejprudší a nejrychlejší. Korekce 2 otestovala téměř 90 % impulsní vlny 1 a zabrnkala spekulantům na strunu, jak to bývá u jenu zvykem díky větší citlivosti koeficientu beta.

Nikkei

Oslabený jen znamenal pro Nikkei doslova žně. Japonský index po dokončení korekční vlny E konečně prorazil trojúhelník, nyní tak můžeme sledovat pullback. Návrat je podle našeho názoru pouze permanentní a mohla by tudíž následovat prudší impulsní vlna směrem k novým historickým maximům, tedy vlna označená číslem 3.

Historický spread mezi Nikkei a S&P 500 vnímáme jako velmi atraktivní. Domníváme se, že současná korekce a mírný propad spreadu jsou pouze dočasné. Index Nikkei se z pohledu korelačních matic jeví jako zajímavá příležitost na nákup.

S&P 500

V předchozím článku jsme zmínili, že americká aktiva nyní nevnímáme jako předražená, tudíž se podle našeho názoru nenacházejí v bublině. Vzhledem k americkým úrokovým sazbám jsou dle známého investora Warrena Buffeta dokonce levné. Z hlediska Elliottových vln jsou podrozděleny v páté vlně, nyní třetího hybného režimu nahoru. I přes možné drobné korekce je pravděpodobný další růst S&P 500 směrem ke 2500 bodů.

EURUSD

Pravděpodobnost navýšení úrokových sazeb v USA se v březnu pohybuje kolem 88 % (dle dat agentury Bloomberg). Silný fundament na EURUSD vnímáme spíše jako možnost pohybu v podrozdělené vlně 3, která by mohla EURUSD dostat postupně k paritě.

BRENT

Ropa Brent přece jenom dokončila vlnu E a otestovala spodní stranu. Průraz by znamenal rovinu, což je podle současného vývoje na trzích spíše nereálné. Naopak očekáváme postupný směr k 60 dolarům za barel, již hotovou vlnu E považujeme za uzavřenou.

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Fin a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

RSS


Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.