Britové ve velkém nakupují dolary a eura


18:27 • 22. června 2016

Tagy: EURGBP, GBPUSD

Britové před čtvrtečním referendem ve velkém nakupují dolary a eura, poptávka po těchto měnách se zvýšila o desítky procent. Vyplývá to z průzkumu, který si mezi britskými směnárnami provedla agentura Reuters. Obyvatelé Spojeného království se před obdobím dovolených obávají, že pokud výsledkem referenda bude vystoupení Británie z EU, výrazně klesne kurz libry, což by citelně zdražilo zahraniční rekreace.

„Jedeme v září pryč, takže si kupuji eura. Myslím si, že libra půjde dolů,“ poznamenal John Murphy, když si u stanice londýnského metra Liverpool Street měnil peníze. Také Richard Bailey, který stál frontu s Murphym, očekává propad hodnoty libry, což v případě brexitu předpovídají i mnozí ekonomové.

Britská poštovní společnost Post Office uvedla, že prodej valut na jejích pobočkách i přes internet od víkendu meziročně vzrostl o 74 procent. Dnes se na pobočkách uskutečnilo o 74 procent a na internetu o 381 procent transakcí více než loni ve stejný den. Společnost Travelex udává, že v období od 14. do 21. června zájem o výměnu liber přes internet vzrostl o 30 procent.

Britové podle zjištění agentury Reuters neupřednostňují žádnou zahraniční měnu, zájem o dolar a euro je prakticky vyrovnaný, jak ukazují statistiky Post Office a Travelexu.

Napsat autorovi RSS

Redakce Roklen24.czPřejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.