Jak vydělat na trzích, pokud Trump opravdu vyhraje americké volby?


10:04 • 20. září 2016

Tagy: Trump, americké akcie, americká ekonomika, volby, politika, Clintonová, Barack Obama

Případné vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách ve Spojených státech by bylo pohromou pro americkou ekonomiku, dozvěděli jsme se v polovině září od ekonomů Oxfordu. Půjde to vzít i pozitivně? Tady jsou příležitosti, jak se nastavit a vydělat na trzích při vítězství Trumpa podle stratégů banky Citi.

„Trhy na Trumpa vsadily z části. Nejviditelnějším důkazem je prudký růst amerického dolaru vůči mexickému pesu,“ uvedla Citi. Ta úspěch Trumpa ve svých analýzách stále neočekává. „Hillary Clintonová má na vítězství nakročeno výrazně více. Určitým omezením pro ni je nedostatek entusiasmu,“ soudí Citi. Jde o fakt, že podle průzkumu pro ABC News 93 % stoupenců Trumpa říká, že jej bude volit určitě. U Clintonové je to pouze 80 procent. Co tedy, pokud Trump uspěje a opravdu vyhraje? Pak podle Citi:

Zlato bude zpevňovat. Zřejmě prolomí až 1400 dolarů za unci ze současných úrovní kolem 1320 dolaru za unci. Investoři budou hledat tradiční bezpečné přístavy.

Ruku v ruce s tím porostou výnosy na amerických dluhopisech kratších i dlouhých splatností. „Výnosová křivka se stane strmější,“ soudí Citi.

Americký dolar bude zpevňovat. Vedle zmíněného mexického pesa celkově k měnám rozvíjejících se trhů.

Do voleb v USA zbývá 50 dní. Porazí Trump Hillary?

Síla amerického dolaru zasáhne podle Citi také akcie na rozvíjejících se trzích, které budou oslabovat. Pokles v případě vítězství Trumpa podle Citi čeká akciový trh v globálním měřítku. Souběžné zhoršení na trhu akcií a dluhopisů bude podle Citi standardní tržní odezvou na krizový moment, za který úspěch Trumpa označuje.

Trumpova protekcionistická politika, jdoucí směrem poškození mezinárodního obchodu, se podle Citi projeví nejistotou vůči americkým firmám a na trhu rozšířením spreadu u výnosu firemních dluhopisů vůči vládnímu dluhu.

Citi ve své analýze připisuje vítězství Hillary Clintonové 60% pravděpodobnost, Trumpovi tedy dopočtem dává 40% šanci zvítězit. „Velmi mohutné zajišťovací procesy se na trhu rozehrají, jakmile by se pravděpodobnost vítězství Trumpa dostala do blízkosti 85 procent,“ dodává v analýze Citi.

Goldmani zakázali zaměstnancům finančně podporovat Trumpa

Napsat autorovi RSS

Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze se zaměřením na finanční trhy, bankovnictví a hospodářskou politiku. Specializoval se na analýzu dat z ekonomiky finančními trhy. Při studiích nejprve spoluutvářel zpravodajství z finančních trhů v rámci Hospodářských novin. Několik let vedl public relations a propagaci v oblasti vládní podpory tuzemského exportu. Následně zodpovídal za Business Development v přední tuzemské poradenské skupině. Věnoval se vlastním projektům v oblasti PR. Pět let se podílel na chodu a rozvoji investičního portálu Patria.cz, kde zodpovídal zejména za zpravodajství z finančních trhů. Od května roku 2014 se podílí na startu finanční skupiny Roklen Fin. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Top zprávy
Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.