JP Morgan: Připravte se na bankéřskou koridu


21:11 • 20. července 2016

Tagy: Banky, Španělsko, Londýn, JP Morgan

Odchod Spojeného království z Evropské unie byl zpečetěn. Převaha zastánců křídla „Leave“ způsobila, a ještě způsobí, mnoho problémů vybraným společnostem, především těm bankovním. Londýn jakožto finanční centrum Evropy by tak mohl skončit. Kdo ho nahradí? Spekuluje se především o Frankfurtu a Paříží. Existuje ale další alternativa. Banka JP Morgan se poohlíží po Madridu.

Americký bankovní dům provedl velkou analýzu evropských měst s cílem najít to nejlevnější. Výsledek ukázal, že z hlediska nákladů na zřízení a provoz kanceláří je nejlepší volbou hlavní město Španělska.

„Z hlediska trhů s nejlepší dostupností a nákladovostí je na prvním místě Madrid. Po něm následuje Frankfurt a Paříž,“ přepisuje server Business Insider slova analýzy. „Měsíčná nájem kanceláří vyjde v hlavním městě Španělska na 27 euro za metr čtvereční, ovšem je nutné akceptovat fakt, že v Madridu nenajdete prostory s nejvyšší vybaveností. Ve Frankfurtu se pak dostaneme na částku 40 euro za metr čtvereční, v Paříži na 67 eur.“

Španělské město rovněž drží prvenství v počtu volných kancelářských prostor.

Velký bankovní exodus se Madridu celkem hodí. Podle serveru Financial Times si město brousí zuby na světové banky, a to s cílem stát se novým finančním centrem. Fakt ohledně nízkonákladovosti kanceláří mu tak ve spojení s trendem osekávání výdajů bank významně nahrává do karet.

 

Napsat autorovi RSS

Absolvent Vysoké školy ekonomické, Národohospodářské fakulty. Dříve studoval na Gymnáziu Voděradská. Když se rozhodoval o zaměstnání, Roklen byla jasná volba. Mezi jeho záliby patří ekonomie, finanční trhy, rybaření, bojové sporty. Externě přednáší na vysoké škole CEVRO Institut.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.