Pondělí přinese smršť domácích statistik. Co bude s korunou?


08:23 • 7. srpna 2017

Tagy: RoklenFx, fx, forex, koruna, dolar, euro, USDCZK, EURCZK, EURUSD

Korunu dnes čeká smršť domácích statistik. Minulý týden česká měna dosáhla nové nejsilnější hranice od konce kurzového závazku České národní banky, páteční vývoj ji však dostal zpět na úrovně před prvním úrokovým „hikem“ po necelých deseti letech.

Zvýšení sazeb ČNB se týkalo hlavní 2T repo sazby, která byla navýšena o 20 bazických bodů z 0,05 % na 0,25 %. Obdobně tomu bylo i u lombardní sazby, která se dostala z 0,25 % na 0,5 %. Ta diskontní zůstala beze změny, a to na 0,05 %. Viceguvernér ČNB Vladimír Tomšík v pátek na setkání s analytiky uvedl, že bankovní rada o ponechání sazeb nediskutovala. Podle něj je zřejmé, že koruna je stále překoupená.

Aktuálně se koruna obchoduje na 26,14 EURCZK. Dnes kurz očekáváme v pásmu 26,07 – 26,17 EURCZK.

Český statistický úřad dnes v 9:00 oznámí, jak se dařilo českému průmyslu v červnu. Čeká se meziroční růst o sedm procent, v květnu průmysl rostl meziročně o 8,1 procenta. Statistici oznámí také červnová čísla zahraničního obchodu a stavebnictví.

Ve středu pak ČSÚ oznámí údaje o červencové inflaci. Trh čeká meziroční zvýšení indexu spotřebitelských cen o 2,3 procenta. Podle ekonoma skupiny Roklen Michala Šoltése růst indexu zpomalí na 2,2 procenta. Meziměsíčně trh čeká zvýšení o 0,3 procenta po červnové stagnaci. 

Dolar vůči euru aktuálně oslabuje o 0,14 procenta na 1,1790 EURUSD. Ke koruně dolar oslabuje o 0,13 procenta oslabuje na 22,15 USDCZK

Dolar se dnes bude pohybovat od 22,11 do 22,19 USDCZK a vůči euru od 1,1782 – do 1,1796 EURUSD.

Napsat autorovi RSS

Vystudoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval v ekonomické a centrální redakci ČTK jako subeditor, později jako zpravodaj se zaměřením na energetiku. Jako šéfredaktor vedl zpravodajský server iUHLI.cz, který se zaměřoval na hnědouhelný sektor a energetiku. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Top zprávyKurzy k článku
EUR/USD

;

USD/CZK

;

EUR/CZK

;

EUR/USD

;


Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.