Koruna krátce u 26,05 za euro. Co prozradí zápis ze zasedání ČNB?


08:25 • 11. července 2017

Tagy: RoklenFx, fx, forex, euro, koruna, dolar, EURUSD, EURCZK, USDCZK

Koruna i na začátku nového týdne mírně profitovala z posledních dat z české ekonomiky. Lehké zisky si připsal i dolar. Vůči euru se podíval zpět pod hranici 1,140 EURUSD.

Koruna během včerejšího obchodování zůstala na stejných předintervenčních hodnotách jako v minulém týdnu. Krátkodobě se dostala až k 26,05 EURCZK, většinu dne ale oscilovala kolem hranice 26,10 korun za euro. Z dat byly jako jediné zveřejněny devizové rezervy České národní banky, které se ke konci června zvýšily z 124,014 miliardy euro na necelých 124,89 miliard. Tato v podstatě stagnace je důsledkem ukončení intervencí na koruně, i přesto však výše těchto rezerv dosahuje bezmála 70 % domácího HDP, a je tedy jedna z nejvyšších na světě.

Dnes nás čeká zápis z posledního zasedání ČNB, na kterém byly sazby ponechány beze změn a kdy bylo zopakováno, že vzhledem k plnění prognózy by úroky měly být poprvé zvýšeny ve třetím čtvrtletí letošního roku. Korunu tak dnes vidíme v rozmezí 26,05 až 26,15 EURCZK.

Co se týče zahraničí, dění bylo poměrně klidné. Dolar si vůči koruně připsal mírné ztráty, naopak vůči euru se dostal zpět pod hranici 1,14 EURUSD. Aktuálně se obchoduje na 22,92 USDCZK a 1,1386 EURUSD. Dnešní pásma vidíme v prvním případě mezi 22,86 až 22,92 USDCZK a ve druhém od 1,1380 do 1,140 EURUSD.

Ze zahraničních dat jsme se v pondělí dočkali například německé obchodní bilance, která i v květnu zůstala v přebytku (22 mld. EUR) a zároveň předčila očekávání. Německý export vzrostl o 1,4 % a import o 1,2 % – oboje meziměsíčně. Dnes budou zveřejněny pouze americké velkoobchodní zásoby a volná pracovní místa.

RSS

Trader RoklenPřejít na diskusi

Top zprávyKurzy k článku
EUR/USD

;

EUR/USD

;

EUR/CZK

;

USD/CZK

;


Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.