Individuální investoři jsou nerozhodní


10:55 • 1. srpna 2014

Americké akcie po mnoha růstových dnech včera zaznamenaly výrazné 2% ztráty. Index Dow Jones včera propadl o více jak 300 bodů a prošel si tak největším denním poklesem za poslední půl rok, zároveň uzavřel poprvé od ledna se zápornou měsíční bilancí. Negativní náladu odstartovaly zprávy o tom, že Argentina není schopna dostát svým závazkům a je na pokraji bankrotu. Postupně na trhu také narůstají obavy, že by Fed mohl přistoupit k dřívějšímu utahování měnové politiky, když americká ekonomika roste o 4 procenta.

Tomuto vývoji amerických indexů zřejmě odpovídá i sentiment investorů, který je podle týdenní zprávy Americké asociace individuálních investorů (AAII) smíšený. Investorů, kteří jsou optimističtí, neboli tzv. „bullish“, je totiž 31,12 %. Naprosto stejně je ale i investorů s tzv. „bearish“ náladou. Neutrálně naladěných investorů je potom 37,8 %. Ještě na začátku července bylo přitom „bullish“ investorů 38,5 %. Dlouhodobý průměr sentimentu investorů AAII je 39,0 % „bullish“, 30,5 % „neutral“ a 30,5 % „bearish“.

Sentiment investorů je vyrovnaný poprvé po 4 letech, naposledy byla takto smíšená nálada mezi individuálními investory podle AAII v květnu roku 2010. Je jasné, že na trhu panuje nerozhodnost ohledně budoucího směru vývoje akciových trhů. Investoři jsou nerozhodní v hodnocení ekonomiky, jednotlivých kroků Fedu a globálních geopolitický rizik.

Napsat autorovi RSS


Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.