Nasdaq jede, na výročí iPhonu má nový rekord


AKTUALIZOVÁNO 22:42 22:16 • 9. ledna 2017

Tagy: Wall Street, Akcie, Nasdaq, Apple, iPhone

AKTUALIZOVÁNO – Index technologického trhu Nasdaq Composite navázal na páteční růst a dál vylepšil své rekordní maximum, Dow Jonesův index a S&P 500 naopak zahájily týden v červených číslech. Nedařilo se energetickému sektoru. Investoři se netrpělivě chystali na výsledkovou sezonu a vstřebávali klesající ceny ropy.

Nasdaq dnes zpevnil o 0,19 procenta na rekordních 5531,82 bodu. K ziskům přispěly akcie Apple, který dnes oslavil desetileté výročí od uvedení chytrého telefonu iPhone na trh. Steve Jobs představil nejslavnější produkt firmy 9. ledna 2007 v 9:41 na Macworld Conference. A za celou dekádu se nenašel telefon, který by se prodával lépe.

Dow Jonesův index třiceti předních amerických podniků naopak odepsal 0,38 procenta na 19 887,38 bodu. Širší index S&P 500 pak oslabil o 0,35 procenta na 2268,90 bodu.

Všechny tři hlavní indexy se během pátečního intradenního obchodování dostaly na rekordní maxima, Dow Jones téměř pokořil magickou hranici 20 tisíc bodů. Matt Jones z firmy J.P. Morgan Private Bank podotkl, že dosažení této mety je jen otázkou.

V pátek startuje výsledková sezona amerických bank. Čtvrtletní výsledky oznámí Bank of America nebo JPMorgan Chase. Finančnímu sektoru se od vítězství Donalda Trumpa v listopadových prezidentských volbách daří, od 8. listopadu rostly o téměř 18 procent.

Napsat autorovi RSS

Vystudoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval v ekonomické a centrální redakci ČTK jako subeditor, později jako zpravodaj se zaměřením na energetiku. Jako šéfredaktor vedl zpravodajský server iUHLI.cz, který se zaměřoval na hnědouhelný sektor a energetiku. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.